آمادگی سپاه برای اعزام امکانات پزشکی به مناطق درگیر کرونا در خوزستان

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب گفت : سپاه با در اختیار داشتن چند دستگاه اتوبوس مجهز به بخش رادیولوژی، اتاق عمل ، ست کامل بیمارستانی و کادر بهداشت و درمان آمادگی دارد در کوتاهترین زمان در مناطق مختلف استان مستقر شده و به بیماران درگیر کرونا خدمت‌رسانی کند.

سردار سرتیپ پاسدار احمدخادم سیدالشهدا عصر دوشنبه در نشست با رسانه های استان با اشاره به آخرین اقدامات این قرارگاه در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت : با شیوع ویروس کرونا در کشور ابتدا یک بخش ای سی یو با هفت تخت ویژه در بیمارستان شهید بقایی اهواز افتتاح شد و نیز بنا به درخواست دانشگاه علوم پزشکی  ۱۰ تیم درمانی در اختیار اورژانس اهواز قرار گرفت .

وی ادامه داد : با شیوع بیماری کرونا در شهر اهواز غربالگری و شناسایی بیماران آغاز شد که در صورت مشکوک بودن افراد به بیماری کرونا بیمار به بیمارستان رازی اعزام و تحت مراقبت قرار می‌گرفت .

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب بیان کرد : در شهر شیبان یک نقاهتگاه ۶۰ تختخوابه راه اندازی شد تا در صورت ابتلا زندانیان به این بیماری  به این نقاهتگاه منتقل شوند .

وی با اشاره به رزمایش سراسری دفاع بیولوژیکی شهدای مدافع سلامت بیان کرد : با اجرای این رزمایش بیش از یکصد منطقه از شهر اهواز ضدعفونی شد و نیز همزمان در شهرهای دزفول، شوش، شوشتر ، اندیمشک ، آبادان و … عملیات گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری اجرا شد .

سرتیپ پاسدار خادم سیدالشهدا با اشاره به ضد عفونی  اماکنی مثل فرودگاه، راه آهن، بازار، معابر، ترمینال ها و بیمارستان ها گفت : گردان‌های بهیاری و جنگ نوین با ۲۰۰ دستگاه سم پاش، ۲۰۰ دستگاه خودرو، تجهیزات جنگ نوین و گروه های جهادی و پاسداران در این رزمایش شرکت داشتند .

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۷ میلیون متر مکعب از اماکن و معابر چهار استان ضدعفونی شده است ادامه داد : رزمایش سراسری دفاع بیولوژیکی شهدای مدافع سلامت در استان های قم، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان  برگزار شد که بیش از ۱۷ میلیون مترمکعب از اماکن و معابر ضدعفونی شدند و همچنان این عملیات ادامه دارد .

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب خاطر نشان کرد :  همکاری مردم با مسئولان و نیروهای مسلح مستقر در ورودی شهرها و نیز خارج نشدن از خانه ها می‌تواند این زنجیره انتقال و شیوع ویروس را از بین ببرد و  نیز با راه اندازی پیک موتوری و ارسال مایحتاج مردم به درب منازل جهت جلوگیری از تردد در شهر می توان بر ویروس کرونا غلبه کرد

0/5 (0 Reviews)