۷۱ پروژه کشاورزی در خوزستان آماده بهره‌برداری شد

رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت:۷۱ پروژه کشاورزی به مناسبت دهه‌فجر انقلاب اسلامی در مناطق مختلف خوزستان آماده بهره‌برداری شد.

کیخسرو چنگلوایی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این پروژه‌ها در زمینه‌ آب و خاک، باغبانی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، تعاون روستایی و تولیدات دامی است و با بهره برداری از آنان زمینه اشتغال هفت هزار نفر فراهم شده است.
وی گفت: برای اجرای این پروژه‌ها در مجموع یک هزار و ۳۵۰میلیارد ریال هزینه شده که از این میزان یک هزار و ۲۰میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی و ۳۳۰میلیارد ریال از اعتبارات بخش دولتی بوده است.
چنگلوایی افزود: پروژه‌های کشاورزی در رامهرمز، باوی ، شادگان ، ماهشهر ، هویزه ، شوش و دزفول به بهره‌برداری خواهد رسید.
رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان در ادامه افزود: همچنین به مناسبت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی عملیات اجرایی ۲۰ پروژه زهکشی، لایروبی انهار و جاده بین مزارع با اعتبار یک هزار میلیارد ریال در ۱۱ شهرستان خوزستان شروع می‌شود.
استان خوزستان با تولید سالانه ۱۶.۲ میلیون تن محصولات زراعی و باغی به ارزش بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال و عمل آوری ۱۳۸ نوع محصول از حیث کمیت و تنوع تولیدات مقام نخست کشوری را دارد.
این استان حدود ۱.۲میلیون هکتار زمین زراعی دارد. نیشکر ، گندم ، برنج، مرکبات ، خرما ، کلزا و انواع سبزی و صیفی‌جات مهمترین تولیدات زراعی و باغی خوزستان هستند.

0/5 (0 Reviews)