افتتاح هشت پروژه صنعت برق خوزستان با حضور رییس مجلس

هشت پروژه شرکت برق منطقه ای خوزستان امروز در چهارمین روز از دهه فجر با اعتباری بالغ بر۶ هزار و ۵۰ میلیارد ریال با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو افتتاح شد.

به گزارش اهوازنوین به نقل ازایرنا این پروژه ها شامل پست ۴۰۰ کیلو ولت متن به همراه خط ۴۰۰ کیلو ولت ۲ مداره شهید بقایی و خط ۲۳۰ کیلوولت ۲ مداره متن به نیروگاه غرب کارون ، فاز اول پست و خط ۴۰۰ کیلوولت جندی شاپور، کلیذ خانه پست و خط ۲ مداره ورودی ۴۰۰ کیلوولت شهید بقایی و نصب دوبی در پست ۴۰۰.۲۳۰ شهید بقایی هستند.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان در آیین افتتاح هشت پروژه صنعت برق استان در محل طرح کلید خانه ۴۰۰ کیلوولت شهید بقایی بیان کرد: در پویش ملی الف – ب – ایران برنامه ریزی شده که تا پایان سال هر هفته طرح های صنعت برق در استان های مختلف به مرحله بهره برداری برسند و یا عملیات اجرایی آن ها به طور رسمی آغاز شوند.
محمود دشت بزرگ گفت: قطار این پویش ملی این هفته در ایستگاه استان خوزستان توقف دارد و طرح های متنوعی در دستور کار داریم.
وی افزود: هشت پروژه مهم شبکه انتقال برق استان امروز در چهارمین روز دهه فجر در قالب این پویش ملی با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیدند که چهار پروژه پست فشار قوی ۴۰۰ کیلوولت و چهار پروژه خط ۴۰۰ و ۲۳۰ کیلو ولت است که مجموع ظرفیتی که از قبل این پست ها به شبکه برق استان انتقال می یابد ۸۸۰ مگاولت آمپر است.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان ادامه داد: طول خطوط اضافه شده با افتتاح این پروژه ها به شبکه برق استان معادل ۱۱۰ کیلومتر مدار است.
دشت بزرگ اظهار داشت: این خطوط و پست ها در شبکه بهره برداری برق استان قرار می گیرند و برای تابستان سال ۹۹ شبکه برق استان را تقویت خواهند کرد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان با اشاره به پروژه کلید خانه ۴۰۰ کیلوولت شهید بقایی گفت: این طرح امکان اتصال برق تولیدی برق نیروگاه کارون به شبکه سراسری را فراهم می کند که به تثبیت ولتاژ و بهبود پروفیل ولتاژ در مرکز و جنوب استان و به پایداری شبکه و امکان صادرات برق از استان را فراهم می کند و زمینه های توسعه را نیز ایجاد خواهد کرد.
وی ادامه داد: در فاز بعد این پست برنامه ریزی شده که از طریق دستگاه ترانس ۳۱۵ مگاوات آمپرو ۱۲ فیدر ۱۳۲ کیلوولت خروجی از این ایستگاه بتواند ایستگاه های پایین دستی را تامین برق کند و به شبکه توزیع برق کمک خواهد کرد.
دشت بزرگ افزود: پروژه مهم دیگر در شهرستان دزفول پست ۴۰۰ کیلوولت جندی شاپور است که فاز اول به ظرفیت ۱۶۰ مگاولت تامین برق پروژه مهم فولادسازی روهینا را تامین برق خواهد کرد و در فاز توسعه می تواند برق سایر صنایع در شمال استان را تامین کند.
وی گفت: امید است با مجموع اقداماتی که صورت گرفته ماموریت های ۱۸ گانه دردست اقدام برق منطقه ای خوزستان، در سال ۹۹ تمام تلاش صنعت برق استان برای تامین بار پیک و پایه در سال آینده فراهم شود.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان اظهار داشت: برنامه ریزی شده که تمام تعمیرات پیش بینانه و پیشگیرانه و تعمیرات دوره ای تمام واحدهای صنعت برق استان و نیروگاه ها تا پایان فروردین ماه انجام شود تا دوره آرامی را در تابستان سال۹۹ داشته باشیم.
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و اردکانیان وزیر نیرو امروز سه شنبه در چهارمین روز از دهه فجر در سفر یک روزه برای افتتاح چند پروژه وارد خوزستان شدند.
در این سفر یک روزه تعدادی از طرح های آب و برق در اهواز و شادگان و تعدادی نیز به صورت ویدیو کنفرانس به بهره برداری می رسد.
عملیات بهره برداری و اجرای ۱۰ پروژه آب و برق خوزستان با اعتبار یک هزار و ۶۷ میلیارد تومان، قالب پانزدهمین هفته پویش هرهفته_الف_ب_ایران وزارت نیرو امروز سه شنبه با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و رضا اردکانیان وزیر نیرو، آغاز می شود.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو پروژه‌های آماده بهره‌برداری در این سفر شامل سد تنظیمی آریوبرزن و نیز بازیابی و توسعه تصفیه‌خانه آب بهبهان، آبرسانی به شهرهای شادگان و رفیع و آبرسانی به ۲۲ روستای باوی و رامشیر است‌.
همچنین پست ۴۰۰ کیلوولت متن به همراه پست ۴۰۰ کیلوولت دو مداره شهید بقایی و خط ۲۳۰ کیلوولت دو مداره متن به نیروگاه غرب کارون، فاز اول و پست خط ۴۰۰ کیلوولت جندی شاپور، کلیدخانه پست و خط دو مداره ورودی ۴۰۰ کیلوولت شهید بقایی و نصب دو بی در پست ۴۰۰.۲۳۰ کیلوولت شهید دقایقی اهواز به بهره‌برداری می‌رسد.
برای بهره‌برداری از پروژه‌های صنعت آب و برق خوزستان در این هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در مجموع یک هزار و ۶۷ میلیارد تومان هزینه شده است.
در این سفر همچنین رییس عملیات اجرایی آبرسانی به هشت روستای اهواز با خط انتقال ۲۵ کیلومتری، چهار دستگاه پمپ و ۱۸ کیلومتر شبکه توزیع با جمعیت زیر پوشش ۲۵۰۰ نفر با اعتبار ۵ میلیارد تومان آغاز می‌شود.
همچنین قرار است رییس مجلس در افتتاح ۵۴۰ کلاس درس به صورت ویدیو کنفرانس و نشست شورای برنامه ریزی خوزستان نیز حضور یابد.

0/5 (0 Reviews)