شرکت فولاد اکسین خوزستان صادرکننده برتر کشور

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان : شرکت فولاد اکسین خوزستان با رشد ۴۵درصدی صادرات خود، در مراسم بیست و هفتمین سالروز ملی صادرات به عنوان صادرکننده برتر کشور انتخاب شد.

علی محمدی اظهار کرد: شرکت فولاد اکسین خوزستان، در سال گذشته (۱۴۰۱) علیرغم مواجهه با تحریم ظالمانه و شرایط پرنوسان بازار جهانی فولاد، توانست با صادرات انواع ورق‌های فولادی عریض با ارزش افزوده بالا، علاوه بر ثبت رکورد جدید، میزان صادرات سالیانه نسبت به سال قبل را ۴۵ درصد افزایش دهد.

وی افزود: همچنین، این شرکت توانسته است با مدیریت صحیح و استفاده از ظرفیت نیرو‌های بومی خود، تعداد بازار‌های فروش محصولات خود را به ۱۸ کشور در سه قاره مختلف دنیا ارتقا دهد که این مساله نشان می‌دهد، می‌توان با تکیه بر توانمندی نیروی انسانی متخصص و جوان، از مشکلات و تنگنا‌های مختلف داخلی و خارجی عبور و اهداف سازمانی و انتظارات ذینفعان را به خوبی برآورده کرد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: شرکت فولاد اکسین خوزستان برای اولین بار و علیرغم وجود شرکت‌های بزرگ فولادی در کشور، در این مراسم و توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت، به عنوان صادرکننده نمونه ملی معرفی شد.

محمدی عنوان کرد: در ارزیابی انتخاب صادرکنندگان غیرنفتی برتر کشور، شاخص‌های مختلفی مورد ارزیابی قرار گرفتند که می‌توان به میزان انتقال دانش فنی و بومی سازی تکنولوژی، بهره‌برداری از فناوری و ایجاد دانش و نوآوری، عضویت در تشکل‌های تخصصی صادراتی ملی، خدمات پس فروش در کشور مقصد، گواهینامه‌های استاندارد ملی و بین المللی و همچنین دارا بودن تعداد استاندارد بین المللی مدیریتی کالا منطبق با بازار‌های هدف اشاره کرد که شرکت فولاد اکسین خوزستان توانست امتیاز بالایی را در هر یک از آن‌ها به دست آورد.

وی ادامه داد: در حال حاضر مهمترین چالش صادرکنندگان محصولات فولادی، وجود نظام چند نرخی ارزی در کشور و الزام صادرکنندگانی نظیر فولاد اکسین خوزستان به فروش ارز با نرخ نیمایی است و این در حالی است که خرید مواد اولیه و پرداخت سایر هزینه‌های کارخانه به طور معمول، با نرخ ارز آزاد محاسبه می‌شود.

مراسم بیست و هفتمین سالروز ملی صادرات با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه، رئیس سازمان توسعه تجارت، روسای اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف کشور، نمایندگان مجلس، نمایندگان دستگاه‌های مختلف اجرایی، فعالان اقتصادی و صادرکنندگان نمونه و ممتاز در سالن اجلاس سران، برگزار شد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of