امضای ۱۹۰ تفاهم نامه همکاری میان شرکت‌های دانش بنیان و پتروشیمی‌ها

امضای ۱۹۰ تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های پتروشیمی در رویداد فناورانه «پتروفن زون ۲» در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر انجام شد.

در مراسم پایانی رویداد فناورانه پتروفن زون ۲ که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، مدیران عامل شرکت‌های دانش بنیان، فرمانده قرارگاه کربلا، فرمانده منطقه سوم دریایی سپاه، مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی و چهره‌های علمی استانی و کشوری در منطقه ویژه اقتصادی برگزار شد، ۱۹۰ تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های پتروشیمی امضا شد.
در این رویداد فناورانه از میان یک هزار و ۶۷۲ رزومه ارسالی از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان و پس از فرآیند مصاحبه تخصصی، ۳۵ شرکت از ۲۷ استان کشور انتخاب شده که موفق به انعقاد ۱۹۰ تفاهم‌نامه برای حل تقاضا‌های فناورانه در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی شدند.

پیام برزگر، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در اختتامیه رویداد پتروفن زون گفت: سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی خود را متعهد به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان می‌داند.

وی هدف از رویداد پتروفن زون حل نیاز‌های فناورانه شرکت‌های پتروشیمی عنوان کرد و افزود: این رویداد برای دومین بار در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به صورت متمرکز و با دقت و سرعت به انجام رسید.

برزگر ادامه داد: ما برای پیشرفت صنعت پتروشیمی راهی جز استفاده از دانش بنیان‌ها و اعتماد به جوانان ایرانی نداریم و دانش‌بنیان‌ها مهم‌ترین پیشران اقتدار صنعتی هستند.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اضافه کرد: آینده منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به دانش‌بنیان‌ها گره خورده و اقتدار صنعتی صرفا با تکیه و اعتماد به دانش بنیان‌ها محقق می‌شود.

وی می گوید: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از ظرفیت خالی و سرمایه بیش از ۳۰ میلیارد دلاری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به خوبی استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: ما در منطقه ویژه تمام قد آماده خدمتگزاری به دانش بنیان‌ها هستیم تا با واگذاری زمین و تسهیل در برقراری ارتباط با شرکت‌های منطقه ویژه و ارائه مشوق‌های مختلف زمینه را برای حضور موثر و ارزش‌آفرینی آن‌ها در منطقه ویژه اقتصادی فراهم کنیم.

وی افزود: اکثر کارخانه‌های بزرگ منطقه ویژه بالای ۲۰ سال عمر دارند و این فرصتی جهت ورود نوآوری و دانش بنیان‌ها برای افزایش بهره‌وری است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of