ضرورت تشکیل مجمع حقوقی مسئولیت‌های صنایع برای مدرسه‌سازی در خوزستان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان بر لزوم تشکیل مجمع حقوقی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و شرکت‌ها برای ساخت و تجهیز و تکمیل مدارس استان تاکید کرد.

محمد سعیدی‌پور ، با اشاره به پروژه‌های جدید مدرسه‌سازی در استان خوزستان، اظهار کرد: مهرماه امسال ۱۳۹ مدرسه در قالب ۵۲۳ کلاس درس به شکل متمرکز افتتاح خواهند شد. در مجموع در سال گذشته ۶۱۴ کلاس درس تحویل آموزش و پرورش خوزستان شد و امسال تا پایان سال ۹۰۰ کلاس‌ تحویل خواهیم داد.

وی با اشاره به طرح شاداب‌سازی مدارس پیش از آغاز سال تحصیلی افزود: فاز دوم طرح شهید عجمیان در قالب ۸۱ مدرسه و ۴۸۰ کلاس درس، این هفته آغاز شده است؛ این طرح به صورت مردمی و با حضور جهادی‌ها و با هدف بهسازی و شاداب‌سازی فضای مدارس در زمینه‌های رنگ‌آمیزی، زیباسازی و تعمیرات جزئی اجرا می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با تاکید بر لزوم راه‌اندازی هر چه سریع‌تر یک مجمع حقوقی برای انجام مسئولیت‌های اجتماعی صنایع مستقر در استان خوزستان، گفت: با توجه به وجود صنایع و شرکت‌های مختلف در استان خوزستان، نیازمند ایجاد یک مجمع حقوقی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی برای ساخت، توسعه، تجهیز و تکمیل طرح‌های نیمه تمام هستیم زیرا عمل به مسئولیت‌های اجتماعی از سوی شرکت‌ها می‌تواند در مدرسه‌سازی استان تحول ایجاد کند.

‌افتتاح فضاهای آموزشی باغملک و صیدون تا مهرماه

سعیدی‌پور در خصوص وضعیت فضاهای آموزشی در شهرستان‌های باغملک و صیدون گفت: در باغملک ۱۳ پروژه با ۴۸ کلاس درس در دست ساخت است که هفت مدرسه با ۲۹ کلاس درس تا مهرماه امسال تحویل خواهد شد. در شهرستان صیدون نیز شش پروژه با ۲۸ کلاس درس در دست اجرا است که از این تعداد، چهار مدرسه با ۱۲ کلاس درس تا پیش از آغاز سال تحصیلی آماده پذیرایی از دانش‌آموزان می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال سرعت اجرای تکمیل پروژه‌ها شتاب بیشتری گرفته است، یادآور شد: سال گذشته در باغملک پنج مدرسه با ۱۲ کلاس درس و در صیدون چهار مدرسه با ۲۰ کلاس درس تحویل داده شد و عملیات تعمیرات اساسی برای سه مدرسه در باغملک و دو مدرسه در صیدون نیز انجام شد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of