اجرای پویش مرهم زائر در خوزستان

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خوزستان از اجرای پویش مرهم زائر در استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

بیژن فتاحی راد گفت: پویش “مرهم زائر ۲” یکی از فعالیت‌های پیش بینی شده جمعیت هلال احمر برای خدمت به زائران اربعین حسینی است و باهدف جذب منابع نقدی و غیر نقدی نیکوکاران برای تامین تجهیزات پزشکی و دارو‌های مورد نیاز زائران حرم حضرت سیدالشهداء (ع) برای دومین سال متوالی در استان خوزستان همزمان باسراسر کشور درحال اجرا است.
وی با بیان اینکه مشارکت در این پویش برای آحاد مردم و بنگاه‌های اقتصادی با هر توان مالی امکانپذیر است، افزود: خیران می‌توانند دارو‌های مازاد و باکیفیت مد نظر و بسته بندی‌های کارخانه‌ای شامل؛ کپسول ها، قرص‌ها و شربت‌ها از جمله؛ استامینوفن، فشار خون، دیابت، مسکن ها، آموکسی سیلین و سایر دارو‌هایی که مصارف عمومی دارند را اختیار حوزه توانبخشی جمعیت هلال احمر قرار دهند تا در مواقع نیاز به زائران اربعین حسینی و شرکت کنندگان در راهپیمایی بزرگ اربعین تحویل داده شوند.

فتاحی راد تاکید کرد: نیکوکاران از اهدای دارو‌هایی یخچالی، دارو‌هایی تاریخ مصرف گذشته، دارو‌هایی که مقداری از آن مصرف شده، قرص‌هایی که بسته بندی آن‌ها برش داده شده و نام و تاریخ تولید و انقضای آن‌ها مشخص نیست و همچنین اطلاعات آن مخدوش شده است، خودداری کنند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: همچنین نیکوکاران می‌توانند وسایل توانبخشی و تجهیزات پزشکی از جمله؛ ویلچر، عصا، دستگاه فشارسنج، دستگاه اکسیژن سنج، واکر و… را برای استفاده زائران اهدا کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: خیران که تمایل به اهدای کمک‌های نقدی دارند، می‌توانند مبالغ مد نظر خود را به شماره حساب ۹۹.۹۹۹ نزد بانک ملی ایران و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۴۴۹۹۹۹۹ واریز کنند.

وی درخصوص چگونگی تحویل دارو‌ها و وسایل توانبخشی و تجهیزات پزشکی به هلال احمر می‌گوید: در استان خوزستان ۳۰ پایگاه و محل جمع آوری کمک‌های غیر نقدی پیش بینی شده است و خیران می‌توانند به صورت حضوری به شعب تابعه هلال احمر و پایگاه‌های امداد و نجات تحویل دهند.

به گفته فتاحی راد؛ پویش مرهم زائر ۲ تا قبل از پایان راهپیمایی اربعین حسینی ادامه دارد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of