سردار رادان خواستار شد؛ زائران دریافت گذرنامه اربعین را به روزهای آخر موکول نکنند

خرمشهر – فرمانده کل انتظامی گفت: زائران اربعین حسینی دریافت گذرنامه برای این سفر را به روزهای آخر که با ازدحام مواجه می‌شویم موکول نکنند.

سردار احمدرضا رادان صبح امروز یکشنبه در سفر به خوزستان و بازدید از مرز شلمچه با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور تسهیل تردد زائران اربعین حسینی از مرزها اظهار کرد: فرآیند کنترل گذرنامه‌ها تسریع گردیده که این اقدام به کاهش زمان معطلی زائران منجر شده است.

وی افزود افزایش گیت‌های ورود و خروج زائران از طرف ایران و عراق، تردد زائران را آسان‌تر خواهد کرد که از همکاری دولت، وزارت کشور و پلیس عراق تشکر می‌کنیم.

فرمانده کل نیروی انتظامی کشور گفت: توافقاتی که بتواند آسان بودن، ارزان بودن و ایمن بودن سفر را برای زائران فراهم کند تا به امروز توسط کشور عراق متعهدانه انجام شده و امید است سفر امسال نسبت به گذشته بهتر باشد.

سردار رادان، گذرنامه زیارتی را ارزان عنوان کرد و افزود: از مردم خواهش می‌کنیم تهیه گذرنامه خود را به روزهای آخر نکشانند.

وی افزود: با طرف عراقی به توافق رسیدیم گذرنامه‌های ۲ سال گذشته با راهکاری که در نظر گرفته شده معتبر باشد.

سردار رادان گفت: اگر احساس کردیم که نیاز به افزایش محل برای صدور گذرنامه باشد، کلانتری‌ها در شهرهای بزرگ هم می‌توانند در صدور گذرنامه ورود کنند.

وی اظهار کرد: مرزبانان، همکاران ما در حوزه انتظامی، وزارت کشور همه اقدامات برای تسهیل در تردد زائران را انجام داده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: امسال با تجربه افزایش شدید دمای هوا مواجه هستیم که مردم باید در سفر خود این مهم را پیش‌بینی کنند.

وی بیان کرد: گذرنامه‌هایی که از سال ۱۴۰۰ تمام شده با دولت عراق به توافق رسیدیم در سفر اربعین به مدت ۶ ماه اعتبار داشته باشد و حجم زیادی از زائزان ما نیازی به تمدید گذرنامه نخواهند داشت.

سردار رادان گفت: نیروهای مستقر ما در مرزها در سال‌های گذشته زیر چادر به زائران اربعینی خدمات رسانی می‌کردند و آسایش کمتری داشتند که با اقدامات جهادی تقریباً امسال برای آن‌ها سقف پبش‌بینی شده تا استراحت آن‌ها بهتر باشد، همکاران ما در مرزبانی از مزایای استقرار در مرز بهره‌مند هستند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of