دبیر شورای اطلاع رسانی: دولت در حال تقویت شورای اطلاع رسانی در دستگاه ها و استان‌ها است

دبیر شورای اطلاع‌رسانی کشور گفت: دولت در حال تقویت شورای اطلاع رسانی در دستگاه های مختلف و استان ها است تا از ظرفیت دستگاه ها و اشخاص بهتر استفاده شود.

مهدی عرفاتی عصر امروز سه‌شنبه در پنجاهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی دولت در خوزستان اظهار کرد: شورای اطلاع‌رسانی چه در دولت و چه در استان‌ها به دلیل شرایطی که در کشور وجود دارد و اهمیت موضوع اطلاع‌رسانی و مدیریت افکار عمومی از ابتدا در دستور کار ویژه دولت سیزدهم بوده است.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی کشور اضافه کرد: دشمن با همه توان و ظرفیت پای کار آمده است؛ چون همه مسیرها را تست کرده و به نتیجه نرسیده و احساس می‌کند از حوزه افکار عمومی، ذهن و روح مردم می‌تواند آن آسیبی را که مدنظر دارد، به کشور وارد کند.

وی با اشاره به اینکه دشمن در این جنگ رسانه‌ای هزینه‌های بسیاری کرده و جبهه‌ای نابرابر مقابل ما است، افزود: ما در این جنگ نابرابر خود را مقید به یک سری آداب و قواعد می‌کنیم در حالی که جریان مقابل ما از هر ابزار غیراخلاقی استفاده می‌کند تا فضای رسانه‌ای را جلو ببرد.

عرفاتی تاکید کرد: امروزه با توجه به شرایط و عملیات و جنگ رسانه‌ای که دشمن در پیش گرفته، ضرورت توجه به امر اطلاع‌رسانی بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه برای مقابله با اقدامات دشمن باید مختصات فضای افکار عمومی را کامل درک کنیم تا ارتباط ما با جامعه برقرار و عملیات رسانه‌ای موفق انجام شود، اظهار کرد: دولت در همین راستا در حال تقویت شورای اطلاع‌رسانی در دستگاه‌های مختلف، استان‌ها و دولت است.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی کشور تصریح کرد: در این زمینه از ظرفیت‌های مختلف استفاده می‌شود؛ هم ظرفیت‌های درون دستگاه‌ها، روابط عمومی‌ها و نهادهای دولتی و حاکمیتی و هم شخصیت‌های حقیقی تا به موضوع اطلاع‌رسانی در دولت کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه هدف این است که این ظرفیت‌ها فعال و هم‌افزا شوند و در خدمت مسئله مهم مدیریت افکار عمومی قرار بگیرد، تصریح کرد: امروزه رسانه دیگر در حاشیه نیست بلکه عین خود متن است و مقام معظم رهبری بر اطلاع‌رسانی دقیق و هنرمندانه به جامعه تاکید دارند.

عرفاتی به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه سرمایه اجتماعی باید در اولویت باشد، اشاره کرد و گفت: احیای سرمایه اجتماعی یعنی افکار عمومی و کلید افکار عمومی در دست رسانه است و از این رو باید در کنار موضوعات دیگر، توجه به رسانه نیز در اولویت باشد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of