آغاز پرداخت وام ۲ میلیارد ریالی مسکن روستایی در خوزستان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان از آغاز پرداخت تسهیلات بانکی ۲ میلیارد ریالی برای بازسازی و مقاوم‌سازی هر واحد مسکن روستایی در خوزستان خبر داد.

حسین جنتی ، در خصوص پرداخت تسهیلات برای بازسازی و مقاوم سازی واحدهای روستایی اظهار کرد: پرداخت تسهیلات بانکی ۲۰۰ میلیون تومانی برای بازسازی و مقاوم سازی هر واحد مسکن روستایی در خوزستان آغاز شده است.

وی افزود: براساس هماهنگی‌های انجام‌شده این تسهیلات با کارمزد ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله قابل پرداخت خواهد بود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: این تسهیلات یارانه‌دار دولتی پس از معرفی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان، توسط بانک‌های کشاورزی، پست بانک، تجارت و سپه قابل پرداخت است.

جنتی ادامه داد: سال گذشته سقف پرداخت تسهیلات برای بازسازی و مقاوم‌سازی هر واحد مسکونی روستایی ۱۰۰ میلیون تومان بود که با توجه به افزایش هزینه و درخواست‌هایی که در این زمینه وجود داشت، این تسهیلات ۲ برابر شده است.

وی با بیان اینکه امسال سهمیه مقاوم سازی و بازسازی خانه‌های روستایی در خوزستان ۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی است، افزود: از متقاضیان بازسازی و مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی در استان تقاضا داریم از این تسهیلات کم‌بهره برای مقاوم‌سازی خانه‌های فرسوده که بیشتر آن‌ها با مصالح کم دوام ساخته شده استفاده کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: امیدواریم پرداخت این تسهیلات بتواند به افزایش مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی در استان کمک کند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of