هشتمین دوره کارآموزی قضایی دادگستری خوزستان آغاز شد

هشتمین دوره کارآموزی قضایی دادگستری استان خوزستان در آیینی با حضور رییس کل دادگستری خوزستان، معاونان وی و دادستان مرکز استان آغاز شد.

به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی دادگستری خوزستان، علی دهقانی در این آیین گفت:اجرای عدالت توسط قاضی، نیاز به به‌کارگیری همزمان دانش و رعایت اخلاق و آداب القضاء است و این خصوصیات باید به صورت دایمی و مستمر در نهاد هر قاضی وجود داشته باشد.
وی افزود: عدالت حالتی نفسانی و درونی است که با پیش زمینه‌ها باید در قاضی ایجاد و به فعلیت برسد و این دوره فرصت مناسبی برای کسب دانش و تجربه در این زمینه است که باید غنیمت شمرده شود.
دهقانی گفت: قضات یکی از بالاترین و مهم‌ترین جایگاه‌ها را در جامعه دارند چرا که بنیان جامعه بر اساس اجرای عدالت است.
وی ادامه داد: هرچه جایگاه بلندتر و مهم‌تر باشد، خطرات و آسیب‌های بیشتری متوجه آن است که کارآموزان قضایی در این دوره باید به این نکته توجه ویژه‌ داشته باشند.
سرپرست معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان خوزستان نیز در این آیین گفت: هشتمین دوره کارآموزی قضایی در این استان با حضور ۱۴ نفر آغاز شده و کارآموزان هفتمین دوره در پایان مهر امسال فعالیت خود را به صورت رسمی در این دادگستری آغاز می‌کنند.
حجت‌الاسلام سید مصطفی طباطبایی با تقدیر از رییس کل دادگستری خوزستان به خاطر پشتیبانی از برنامه‌های این معاونت، افزود: تراکم پرونده ها در دادگاه بدوی است که با بررسی مستمر و مجدانه، اتفاقات خوبی در استان در حال روی دادن است.
وی ادامه داد: جذب قضات از دانش آموختگان بومی خوزستان، درخواست خروج از استان را کاهش می دهد و استفاده از اساتید باتجربه درون استان، در کنار اساتید مبرز قوه قضاییه، نیز علاوه بر افزایش سرعت کار، به انتقال تجربیات مربوط به مسایل مبتلابه استان به قضات جوان کمک می‌کند.
وی گفت: کلاس‌های این دوره در ۹ ماه و در روزهای مختلف هفته برگزار می‌شود و کارآموزان در کنار این آموزش‌ها به صورت کارآموز در شعب حضور خواهند داشت.
در این آیین، سایر معاونان قضایی دادگستری خوزستان به ذکر نکات لازم در خصوص دوره کارآموزی قضایی پرداختند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of