موارد فوتی کرونا در خوزستان ۵۶ درصد کاهش یافت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: موارد فوتی کرونا در خوزستان در هفت روز گذشته نسبت به یک هفته پیش از آن ۵۶ درصد کاهش یافت به گونه‌ای که در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی در استان گزارش نشد.

دکتر سید محمد علوی شامگاه شنبه در بخش خبری سیمای خوزستان بیان کرد: در هفت روز اخیر ۷۱۷ مورد جدید ابتلا به کرونا در خوزستان شناسایی شد که نسبت به هفته پیش از آن ۴۳ درصد کاهش یافت و موارد بستری با ۸۳ نفر نسبت به هفته پیش از آن ۴۱.۵ درصد کاهش داشت.

وی با اشاره به اینکه با سرعت خوبی در حال عبور از موج فعلی کرونا هستیم افزود: این موج در خوزستان با کمترین مدت زمان، موارد ابتلا و فوتی نسبت به موج‌های قبلی مدیریت شد.

علوی ادامه داد: این وضعیت شکننده است و مردم و مسوولان نباید با عادی انگاری و بی توجهی به رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی و تکمیل واکسن غفلت نکنند.

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: با شروع فصل پاییز تزریق واکسن آنفلوآنزا آغاز می‌شود البته همگانی نیست و برای افراد واجد شرایط با سن بالا و یا بیماری زمینه‌ای توصیه می شود؛ این تزریق هیچ تداخلی با واکسن کرونا ندارد و همزمان تزریق نمی‌شود و فاصله‌ای بین تزریق هر دو رعایت خواهد شد.

بر اساس آخرین وضعیت رنگ بندی کرونا در خوزستان شهرستان‌های باغملک، مسجدسلیمان، باوی، کرخه، شوش، دشت آزادگان و شادگان در وضعیت آبی کرونایی و هفتکل و آغاجاری در وضعیت نارنجی قرار دارند.

شهرستان‌های اندیمشک، دزفول، لالی، اندیکا، ایذه، دزپارت، گتوند، شوشتر، رامهرمز، امیدیه، بهبهان، اهواز، رامشیر، هندیجان، کارون، بندرماهشهر، حمیدیه، هویزه، خرمشهر و آبادان نیز در وضعیت زرد کرونایی هستند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of