معاون جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد واژگونی اتوبوس در محور سه راهی هفتکل – اهواز / امدادرسانی به ۲۸ مصدوم

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خوزستان از اعزام ۶ تیم عملیاتی برای امدادرسانی به سرنشینان اتوبوس واژگون شده در محور سه راهی هفتکل خبر داد.

امیر عباس نجفی با اعلام خبر واژگونی یک دستگاه خودروی اتوبوس در محور مواصلاتی سه راهی هفتکل بین غیزانیه های بزرگ و کوچک اظهار کرد: این حادثه در ساعت های ابتدایی بامداد امروز (۷ شهریورماه) رخ داد.

وی افزود: بلا فاصله پس از دریافت خبر در ساعت ۲:۳۹ از سوی مرکز اورژانس، شش تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پایگاه های عملیاتی هفتکل، اهواز و رامهرمز به همراه تیم واکنش سریع این جمعیت با به کارگیری چهار دستگاه آمبولانس و دو دستگاه خودروی ست نجات به محل اعزام شده اند.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خوزستان،افزود: عملیات امداد و نجات با همکاری عوامل امدادی به سرعت در حال انجام است و تا کنون ۱۹ مصدوم امدادرسانی و از طریق آمبولانس های هلال‌احمر و اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافته اند.

وی همچنین،گفت: ۶ مصدوم نیز با تلاش نجاتگران هلال احمر و با استفاده از تجهیزات نجات، رهاسازی شده اند.

وی افزود: در مجموع تعداد مصدومان به ۲۸ تن رسید و خوشبختانه این حادثه فوتی نداشته است.

نجفی بر ضرورت توجه رانندگان به توصیه های امدادی در رانندگی شب هنگام تاکید کرد و ادامه داد: پرهیز از رانندگی با شرایط خواب آلودگی، رعایت سرعت مطمئنه و بستن کمربند ایمنی می تواند در کاهش تصادف ها و آسیب های ناشی از آن تاثیر بسزایی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، عارف شرهانی مدیر روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز در این خصوص گفت: حادثه واژگونی اتوبوس بین شهری مسیر اهواز رامهرمز بهبهان، بین غیزانیه – نزهه در ساعت ۰۲:۰۵ امروز اطلاع‌رسانی شد.

وی با اشاره به اعزام ۱۲ دستگاه آمبولانس اورژانس به محل حادثه افزود: در این حادثه به ۲۵ مصدوم امدادرسانی شد که از این تعداد سه نفر سرپایی دریافت کردند و ۵ مصدوم به بیمارستان نفت اهواز، دو مصدوم به بیمارستان امام(ره) اهواز و ۱۶ مصدوم نیز به بیمارستان گلستان اهواز انتقال یافتند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of