معاون بهداشت علوم پزشکی اهواز عنوان کرد وجود مشکل در تامین آب آشامیدنی برخی مناطق خوزستان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه در برخی از مناطق مشکلاتی در تامین آب آشامیدنی وجود دارد، گفت: با توجه به شناسایی مواردی از ابتلا به وبا در خوزستان، باید فعالیت‌ها و نظارت‌ها بیشتر شود تا آب سالمی در اختیار مردم قرار بگیرد.

دکتر سید محمد علوی با اشاره به شناسایی دو ابتلا به وبا در اهواز و کارون اظهار کرد: با همت و تلاش کادر بهداشت در تشدید فعالیت‌های غربالگری و طبق موازین مراقبت سندرمیک در مبادی ورودی به ویژه در مرزها و مراکز بهداشتی و درمانی، دو مورد بیمار مبتلا به وبا شناسایی شده که خوشبختانه هر دو بیمار وضعیت مناسبی دارند.

وی افزود: هر دو بیمار سابقه مسافرت یا تماس با افراد دارای سابقه مسافرت را داشته‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه وبا بیماری بومی خوزستان است، گفت: همه ساله بر اساس الگوی فصلی این بیماری تحت مراقبت شدید مراکز بهداشتی قرار دارد و هر بیماری با علائم گوارشی، اسهال و استفراغ مورد غربالگری قرار می‌گیرد؛ در این خصوص، افراد مبتلا به اسهال آبکی شدید به اصطلاح اسهال آب برنجی بدون تب و زورپیچش شکم، باید مورد بررسی آزمایشگاهی قرار بگیرند.

وی افزود: عموما این بیماری از طریق آب آشامیدنی ناسالم، غذای آلوده یا کامل پخته نشده و از طریق کسانی که موارد بهداشتی را رعایت نمی‌کنند منتقل می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، با بیان اینکه عمده‌ترین راه انتقال بیماری وبا آب آلوده است، افزود: بنابراین شرکت آب و فاضلاب باید حتما در تامین آب آشامیدنی سالم تلاش کند همان گونه که تاکنون انجام داده است؛ البته در برخی از مناطق مشکلاتی در تامین آب آشامیدنی وجود دارد که با توجه به شناسایی مواردی از ابتلا به وبا در خوزستان، باید فعالیت‌ها و نظارت‌ها بیشتر شود تا آب سالمی در اختیار مردم قرار بگیرد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of