مراکز واکسیناسیون کرونا در خوزستان آماده پذیرش هم استانی‌ها

رئیس مرکز بهداشت خوزستان: همه مراکز واکسیناسیون در نقاط مختلف استان فعال هستند و تزریق واکسن کرونا را به صورت رایگان انجام می‌دهند.

سیدمحمد علوی در گفتگو با خبر ۲۳ شبکه استانی خوزستان درخصوص چگونگی فعالیت مراکز واکسیناسیون کرونا در سطح خوزستان گفت: در حال حاضر همه مراکز شهری، روستایی، حاشیه شهر فعال و آماده پذیرش گروه‌های سنی مختلف و تزریق واکسن برای آن‌ها هستند.

وی استقبال نکردن از واکسن کووید-۱۹ را عامل کاهش سرعت واکسیناسیون دانست و افزود: عده‌ای با تبلیغ‌های نادرست و غیر علمی سعی دارند مردم را از واکسیناسیون منصرف کنند و البته برخی نیز اظهار خستگی از وضعیت موجود دارند، ولی همه می‌دانیم که همه جهان درگیر این بیماری منحوس شده و باید شرایط را بپذیریم.

علوی با بیان اینکه در حوزه بهداشت غرب و شرق اهواز، هر کدام حدود ۱۴ مرکز واکسیناسیون فعالیت می‌کنند، ادامه داد: همه خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های واکسیناسیون که در سطح استان پراکنده هستند و در دسترس همه قرار گرفته اند، در امر تزریق واکسن کرونا مشارکت دارند.

سخنگوی ستاد کرونا خوزستان پوشش نوبت سوم واکسن را حدود ۳۶ درصد و نوبت چهارم را ۱۱ درصد اعلام و اضافه کرد: واکسیناسیون برای پیشگیری از ابتلا و مرگ و میر ناشی از این بیماری امری ضروری است.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان می‌گوید: تاثیر واکسن کووید-۱۹ در کاهش شیوع، شدت و مرگ و میر ناشی از بیماری موثر است، البته باتوجه به نزدیکی به فصل پاییز، افراد دارای بیماری‌های زمینه ای، سالمندان و… باید در زمان مناسب نسبت به تهیه و تزریق واکسن آنفولانزا اقدام کنند

علوی در پایان از همه مردم استان خواست واکسیناسیون را در کنار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک جدی بگیرند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of