فراخوان نمایشگاه ملی عکس ” تاسوعا تا اربعین ” منتشر شد

فراخوان نمایشگاه ملی عکس ” تاسوعا تا اربعین ” از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان منتشر شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،معاون هنری و سینمایی این اداره کل با اشاره به شرایط شرکت در این نمایشگاه گفت: تمام عکاسان آماتور و حرفه‌ای از سراسر کشور، حق شرکت در این نمایشگاه را دارند و هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر پنج فریم از بهترین عکس‌های خود را برای این نمایشگاه ارسال کند.

مرتضی جمشیدی ترویج فرهنگ تاسوعا و عاشورا، ایجاد ارتباط بهتر با آیین‌های مرتبط با این ایام و افزایش مخاطب و بازدید از آثار منتخب راه یافتگان را از اهداف برگزاری این نمایشگاه مجازی بیان کرد.

وی افزود: ارسال آثار به منزله‌ حضور قطعی در نمایشگاه نیست؛ فقط عکس‌هایی برای نمایشگاه انتخاب خواهند شد که تایید هیات داوران باشند.

وی ادامه داد:عکس‌هایی که با گوشی و دوربین ثبت شده باشند می‌توانند در این رقابت شرکت کنند، فقط کافی است که با کیفیت باشند.

جمشیدی با اشاره به موضوع نمایشگاه ادامه داد: تاسوعای حسینی، عاشورای حسینی، جلوه‌های عزاداری در میان اقوام و مذاهب مختلف، حاشیه آیین‌های محلی، مراسم تعزیه و شبیه خوانی، کودک و محرم، آیین‌های محلی مرتبط، اربعین حسینی و شام غریبان از موضوعات این نمایشگاه هستند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه امکان ارایه مجموعه عکس وجود ندارد، و رقابت فقط میان تک عکس‌ها است گفت: هیچ موردی از قبیل عنوان عکس، امضا، مشخصات عکاس، لوگو، پاسپارتو، تاریخ و … نباید روی عکس‌ها باشد و در صورت مشاهده اثر رد خواهد شد.

وی اضافه کرد: فرمت تصاویر باید JPEG باشند و برای نام‌ گذاری فایل هر اثر باید نام و نام‌ خانوادگی شرکت ‌کننده با زبان فارسی باشد.

جمشیدی افزود: شرکت کننده در فراخوان به عنوان صاحب اثر شناخته خواهد شد و هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده برگزار کننده خارج است و شرکت کننده یا همان ارایه دهنده اثر باید پاسخگو باشد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: زمان ارسال آثار نام، نام خانوادگی، روز/ماه/سال تولد، شماره تماس (فعال و همیشه پاسخگو)، رشته و مقطع تحصیلی، استان و شهر ارسال کننده باید در قالب یک پیام واتساپ اعلام شود.

وی با بیان اینکه شرکت در این نمایشگاه برای علاقه‌ مندان، هنرجویان و هنرمندان عکاسی آزاد و رایگان است،بیان کرد: فروش آثار در این نمایشگاه امکان پذیر است.

جمشیدی اضافه کرد: به تمام شرکت کنندگانی که آثارشان به نمایشگاه راه پیدا می کند، گواهی حضور در نمایشگاه معتبر (به صورت مجازی) اهدا خواهد شد؛ همچنین تمام آثاری که تایید هیات داوران باشند، در پورتال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به نمایش گذاشته می‌شوند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به مهلت ارسال و داوری آثار نمایشگاه گفت: آخرین مهلت ارسال آثار ۳۱ شهریور ۱۴۰۱، و داوری و اعلام نتایج آنلاین در مدت حداکثر ۴۸ ساعت، و برپایی نمایشگاه مجازی آثار ۲ مهر ۱۴۰۱ است.

وی جایزه نفر اول را ۲۰ میلیون ریال،نفر دوم ۱۵ میلیون ریال و نفر سوم ۱۰ میلیون ریال، و پنج نفر شایسته تقدیر را پنج میلیون ریال اعلام کرد.

گفتنی است، علاقه مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار از گزینه اسناد یا فایل در واتساپ با شماره‌ ۰۹۱۶۰۹۱۶۱۱۲ (دبیر اجرایی نمایشگاه بابک جاودانه) در ارتباط باشند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of