احتمال قطعی آب در ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) احتمال قطعی آب در ماهشهر و بندر امام خمینی(ره)

معاون بهره‌برداری شرکت آب جنوب شرق خوزستان با اشاره به احتمال قطعی آب در برخی مناطق به دلیل قطع برق، از شهروندان در ماهشهر و بندرامام(ره) خواست ضمن صرفه‌جویی، نسبت به ذخیره‌سازی آب مورد نیاز خود اقدام کنند.

به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، سید بهرام یوسف‌پور افزود: وزش باد شدید در منطقه منصوری یک( ۵۰ کیلومتری ماهشهر)، باعث افتادن دکل‌های برق فشارقوی در این منطقه شده و به واسطه آن برق ایستگاه پمپاژ منصوری یک نیز قطع شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون گروه‌های تعمیراتی و عملیاتی این شرکت با همکاری گروه‌های برق منطقه‌ای در حال برطرف کردن قطعی برق هستند، که با توجه به وضعیت جوی منطقه این عملیات زمان‌بر است.

یوسف‌پور افزود: ایستگاه پمپاژ منصوری یک، تقویت فشار آب ارسالی به مناطق جنوب شرق خوزستان را برعهده دارد و هم اکنون با توجه به قطعی برق از دیزل ژنراتور برای تامین برق مورد نیاز استفاده می‌شود.

معاون بهره‌برداری شرکت آب جنوب شرق ادامه داد: هم اکنون با حداقل توان آبرسانی، در حال تامین آب مناطق مورد نظر هستیم، ولی در صورت طولانی شدن زمان وصل برق، امکان قطع آب در مناطق ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) وجود دارد، به همین دلیل ساکنان این منطقه ضمن صرفه جویی در مصرف آب نسبت به ذخیره‌سازی آب مورد نیاز اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، در پی وقوع پدیده مونسون، شنبه شب، توفان، رعد و برق و گرد و غبار شدیدی در برخی شهرهای خوزستان رخ داد.

۲ نفر در هفتکل و باغملک بر اثر صاعقه جان خود را از دست دادند. همچنین بارندگی شدید باعث مسدود شدن ۳۱ مسیر روستایی و خساراتی در برخی شهرستان‌ها شده است. هواشناسی پیش بینی کرده است که برخی مناطق خوزستان امروز یکشنبه نیز با پدیده مونسون روبه‌رو باشند.

مونسون‌ها نسیم‌های دریایی شدید هستند که به ویژه در آسیای جنوبی و بخش‌هایی از آفریقا دیده می‌شوند و تقریبا ۶ ماه از سال را از جانب شمال شرقی و ۶ ماه دیگر را از جنوب غربی می‌وزند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of