ورود پیکرهای مطهر ۳۵ شهید تازه‌تفحص‌شده با استقبال عشایر قشقایی از مرز شلمچه

همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جواد(ع) پیکر مطهر ۳۵ شهید تازه‌تفحص‌شده دوران دفاع مقدس با استقبال عشایر قشقایی از مرز شلمچه وارد خاک ایران اسلامی شد.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیرو‌های مسلح صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این شهدا مربوط به عملیات‌های والفجر مقدماتی، خیبر، بدر، کربلای۵ و تک دشمن در سال ۱۳۶۷ و در مناطق عملیاتی فکه، شرق دجله و شلمچه تفحص شدند.

سردار سید محمد باقرزاده افزود: پیکر مطهر این شهدا با استقبال مردم شهیدپرور آبادان و خرمشهر و عشایر ایل قشقایی از استان فارس به‌نمایندگی از ملت ایران وارد کشور شدند.

عشایر غیور ایل قشقایی از استان فارس میزبان ویژه این شهدا بودند. مردم قهرمان عشایر داوطلبانه برای استقبال از این شهدا به‌نمایندگی از ملت ایران پیکرهای مطهر را در مرز شلمچه مشایعت کردند.

عشایر ایل قشقایی یکی از اتحادیه‌های ایلی ایران است که از قبیله‌هایی با ریشه‌های قومی گوناگون نظیر لر، کرد، عرب و ترک تشکیل شده است. ایل غیور قشقایی حدود ۳ هزار شهید تقدیم کشور اسلامی کرده‌اند. این ایل در جنگ تحمیلی، در دفاع از حریم اهل‌بیت (علیهم السلام) و برای حفظ حریم امنیت کشور شهید داده‌اند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of