سفر انفرادی به عتبات عالیات از مرزهای زمینی یک مطالبه عمومی است

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: مطالبه جدی همه ملت ایران این است که مرزهای زمینی برای عزیمت غیرگروهی هم باز شوند تا کسانی که توان مالی ندارند نیز بتوانند با در دست گذاشتن مدارک قانونی عازم گردند.

حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد صبح امروز در آئین استقبال از پیکر ۳۵ شهید دفاع مقدس در مرز شلمچه، اظهار کرد: شهدای عزیز ما به تعبیر سالکان الی الله، ره صد ساله را یک شبه طی کردند، همان راهی که علمای بزرگ ما برای به دست آوردن آن، سالیان سال خون دل خوردند.

وی عنوان کرد: بسیاری از بزرگان علم و معرفت حاضر بودند، همه عبادتهای عارفانه خود را با تلاش رزمندگان در جبهه نبرد معاوضه کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان گفت: وضعیت حجاب از مطالبات مهم اقشار مختلف مردم و دلبستگان به شهدا است، ما این مساله را روز گذشته به اتفاق نمایندگان مقام معظم رهبری مورد بررسی قرار دادیم.

موسوی‌فرد افزود: خوشبختانه رییس جمهور نیز بر امر رعایت حجاب تاکید و اهتمام دارند و از روز ۲۱ تیرماه برای تمامی ادارات و ارگان‌ها در بحث حجاب، چارچوب مشخصی اعمال خواهد شد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه باید عزیمت به عتبات عالیات از طریق مرزهای زمینی با سهولت انجام شود، بیان کرد: شهدای عزیز ما خون دادند تا راه کربلا باز شود و مطالبه جدی همه ملت ایران است که عزیمت از مرزهای زمینی برای همه به راحتی انجام شود تا کسانی که توان مالی ندارند نیز بتوانند با در دست گذاشتن مدارک قانونی عازم شوند.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان تاکید کرد: خطاب بنده به تمامی مسؤولان این است که تا چند روز دیگر روز مهم عرفه را در پیش داریم و تقاضای بنده و همه مردم این است که تلاش شود برای روز عرفه، مرزهای زمینی به صورت انفرادی باز شود، تا همه بتوانند اهل‌بیت عصمت و طهارت را زیارت کنند.

وی افزود: بنده این مطالبه عمومی را در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مجداد از زبان مردم ایران اسلامی بیان خواهم کرد و از ائمه جمعه استان نیز خواستارم این مطالبه را از تریبون نماز جمعه بیان کنند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of