تکذیب کاهش حقوق کارگران خدمات شهری در اهواز

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز در خصوص تکذیب کاهش حقوق کارگران شهرداری، گفت: علاوه‌بر افزایش حقوق سالانه کارگران شهرداری، طرح طبقه‌بندی مشاغل نیز برای آنها اجرا شده است.

سیاوش محمودی، رئیس شورای اسلامی شهر اهواز در این باره اظهار کرد: برخی افراد با تبلیغات نادرست این فضا را ایجاد کرده‌اند که حقوق کارگران شهرداری کاهش یافته است این خبر به هیچ‌وجه صحت ندارد.
وی افزود: با اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران در حال حاضر میزان دریافتی کارگران رفت‌وروب حدود ۹ تا ۱۱ میلیون تومان است؛ اگر تفاوتی نیز وجود دارد به دلیل تأهل و دارا بودن فرزند است.
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز ادامه داد: شورای اسلامی شهر و شهرداری حامی منافع کارگران هستند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد، حقوق کارگران بر اساس قانون کار به پرداخت شده است و هیچ‌گونه معوقه حقوقی ندارند، اما عده‌ای از افراد سودجو که در محل کار حاضر نمی‌شوند با تحریک کارگران به اعتصاب، امنیت بهداشتی و سلامت شهروندان را به خطر انداخته‌اند، لذا دستگاه قضائی وارد عمل شده است و از شهرداری انتظار می‌رود افراد متخلف و غایب در محل کار را به کمیته انضباطی معرفی و غیبت آنها را لحاظ کند.
وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه جدید شورای اسلامی شهر اهواز حقوق، کسورات، مالیات، بیمه کارکنان و سایر موارد مربوط به پیمانکاران خدمات شهری در چک‌های جداگانه به پیمانکار پرداخت می‌شود تا هیچ‌گونه حقی از کارگران ضایع نشود.
محمودی اضافه کرد: در صورتی که کارگران طی روزهای آینده به کار بازنگردند شهرداری باید در چهارچوب قانون با آنها برخورد کند؛ چراکه شهرداری هیچ‌گونه کم‌کاری در خصوص حقوق کارگران انجام نداده است و بر خلاف گذشته حقوق آنها به صورت کامل و در سریع‌ترین زمان ممکن پرداخت می‌شود.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of