وزیر کشور: بسیاری از افراد گرفتار‌ در زیر آوار ‌نجات یافتند/ حجم ریزش آوار ‌بسیار زیاد است/ در امدادرسانی مشکلی نداریم

وزیر کشور گفت: تمام امکانات مورد نیاز برای این امر بسیج شده تا امدادرسانان بتوانند بهترین عملکرد را در این زمینه داشته باشند.

به گزارش از محل حادثه‌، احمد وحیدی در ستاد مدیریت بحران آبادان ‌که در مسجد قائم آبادان در جوار محل حادثه برگزار شد وزیر کشور ابتدا خواستار توضیح مسئولان استان و شهرستان در زمینه امداد‌رسانی و عملکرد دستگاه‌ها شد و پس از شنیدن گزارشات آنان دستورات لازم را صادر کرد.

وزیر کشور افزود:‌‌ تمام امکانات مورد نیاز برای این امر بسیج شده تا امدادرسانان بتوانند بهترین عملکرد را در این زمینه داشته باشند.

وحیدی حجم ریزش آوار را بسیار زیاد دانست و تصریح کرد: به دلیل باریک بودن خیابان منتهی به محل حادثه قدری کار مشکل است اما خوشبختانه از روز گذشته تا کنون امدادرسانان بدون وقفه در حال امدادرسانی هستند و بسیاری از افراد گرفتار شده در زیر آوار  را هم نجات داده اند.

وی با ابراز تاسف از کشته شدن تعدادی از هموطنانمان در این حادثه گفت: همه ما با خانواده های این عزیزان ابراز همدردی می کنیم.

وزیر کشور از همراهی و همکاری مردم با امدادرسانان تشکر کرد و گفت: به رغم داغدار بودن برخی خانواده‌های آبادانی در این حادثه ولی همراهی خوبی با امدادرسانان داشتند و خودشان تلاش امدادرسانان  در محل را  مشاهده کردند.

وی اظهار داشت: همان‌طوری که مقامات قضایی اعلام کردند که با مسببان این حادثه برخورد می‌کنند انتظار داریم دستگاه قضایی محکم و طبق قانون پس از بررسی‌های همه جانبه با خاطیان برخورد کند تا از این پس شاهد این حوادث در کشور نباشیم.

در این نشست صادق خلیلیان استاندار خوزستان گزارشی از روند امداد رسانی از لحظه وقوع حادثه تا کنون را ارائه کرد و گفت: خوشبختانه تمام امکانات دولتی استان و حتی چند شهر همجواز با خوزستان هم به محل حادثه روانه شده و امداد رسانان با جان و دل مشغول امداد رسانی هستند.

وی گفت: از روز گذشته به دستور وزیر کشور در محل حادثه حاضر شدم و تمامی دستورات لازم را برای مدیریت این حادثه صادر کرده و به صورت مستقیم کارها را رصدو پایش کرده تا امداد رسانی در مسیر درست انجام شود.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of