یک مدرس حوزه و دانشگاه: زیبایی‌های نظام دینی مورد نظر حضرت فاطمه (س) را به جهان نشان دهیم

یک مدرس حوزه و دانشگاه گفت: همه تلاش کنیم تا آنچه حضرت فاطمه (س) آرزوی آن را داشت در عمل متجلی کنیم و زیبایی‌های نظام دینی را به جهان نشان دهیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن حسن‌زاده در گفت‌وگو با، با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی باور و ادعا دارد که این نظام ولایی و بر اساس ولایت مورد نظر حضرت فاطمه (س) است که این ادعای بزرگ است.

وی افزود: یکی از القاب حضرت فاطمه (س) «مبارکه» به معنی با برکت بودن ایشان و ریشه آن از قرآن کریم است و در دوران مختلف زندگی این حضرت شاهد این برکت بودیم.

وی افزود: حضرت فاطمه (س) در دوران پربرکت زندگی خود در خدمت پدرشان بود و لقب ام ابیها را گرفت که این موضوع نشان می‌دهد چقدر با پدر بزرگوارش ارتباط عاطفی برقرار کرده و مایه آرامش و امید پیامبر اکرم (ص) بود.

این مدرس حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: ایشان پس از ازدواج نیز همسری نمونه برای امیرالمومنین (ع) و مادری مهربان و نمونه برای فرزندانش بود.

حسن‌زاده گفت: حضرت فاطمه (س) در زمینه تدوین معارف برای قرار گرفتن جامعه در مسیر صحیح معرفتی نیز تلاش کرد اما متاسفانه این امکان برای حضرت فاطمه (س) فراهم نشد تا جامعه از نظر عملی در مسیر صحیح قرار بگیرد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of