• دوشنبه / 4 بهمن 1400 / 02:08
  • دسته‌بندی: خبر ویژه
  • کد خبر: 101838200
  • خبرنگار : 2

با هدف بهینه‌سازی مصرف انرژی انجام شد؛ طراحی و ساخت پروژكتور كم مصرف توسط یكی از كاركنان عملیات غیرصنعتی

ابوذر شریفی از كاركنان تعمیرات برق مدیریت عملیات غیرصنعتی شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب، موفق به طراحی و ساخت پروژكتور كم مصرف برای روشنایی معابر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نفتخیز، وی در این ارتباط گفت: این پروژكتور از نوعCOB (زیرمجموعه پروژكتورهای ال.ای.دی) است که برای روشنایی معابر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شریفی افزود: پروژكتوری كه با حمایت مدیر عملیات غیرصنعتی و مسئولان واحدهای ذیربط طراحی و ساخته شده نسبت به پروژكتورهای موجود نصب شده در شهرك نفت اهواز بیش از ۵۰ درصد کاهش مصرف انرژی و هزینه ساخت و نگهداری آن نیز يك سوم نمونه های معمول است.

وی گفت: عمر پروژكتور بهینه‌سازی شده نسبت به پروژكتورهای موجود بسیار بالاتر بوده و به دلیل نداشتن بخار هلیم و سدیم جیوه ای و نیز دمای ۳۰۰درجه سانتیگراد، آلودگی زیست محیطی ندارد.

شریفی ادامه داد: قرار است این پروژكتور توسط یكی از سازندگان داخلی به تولید انبوه برسد و در معابر مسكونی مورد استفاده قرار گیرد كه در این صورت موجب كاهش قابل توجهی در مصرف برق و هزینه ها می‌شود.

وی در پایان از مدیر عملیات غیرصنعتی، رئیس تعمیرات اماکن و تاسیسات شهرك نفت و رئیس تعمیرات برق شهرك نفت به‌منظور بها دادن به جوانان نخبه و فراهم نمودن زمینه انجام اقدامات ابتكاری و خلاقانه برای بهینه‌سازی مصرف انرژی قدردانی كرد

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of