• چهارشنبه / 6 بهمن 1400 / 19:26
  • دسته‌بندی: خبر ویژه
  • کد خبر: 71742223
  • خبرنگار : 2

تشکیل پرونده تخلف برای ۱۱۳ نانوایی در اهواز

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت:پرونده ۱۱۳ نانوایی متخلف در اهواز به ارزش بیش از ۱۴ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال به تعزیرات حکومتی خوزستان ارسال شد.

امیر حسین نظری : این نانوایی‌ها به دلیل گرانفروشی ، کم فروشی و عرضه آرد خارج از شبکه با تشکیل پرونده، به تعزیرات معرفی شدند.

وی با بیان اینکه تخلف در نانوایی‌ها نسبت به دیگر صنوف بسیار زیاد است گفت:با توجه به تشدید بازرسی ها از اصناف در اهواز، بازرسان این سازمان در یک ماه گذشته بیش از ۶ هزار بازرسی را انجام دادند که بیشترین آنها مربوط به میوه فروشان، نانوایی‌ها و میادین میوه تره بار بود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان بازرسی ها از صنف میوه و تره بار بود ادامه داد: ۸۱ پرونده تخلف در چهار هزار و ۳۶ بازرسی از واحدهای میروه فروشی در اهواز به ارزش بیش از ۳۴۳ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

رییس سازمان صمت خوزستان گفت: این سازمان بازرسی به طور ثابت در میدان میوه و تره بار اهواز استقرار دارد که در یک ماه اخیر از ۹۱۰ بازرسی انجام گرفته ۸۴ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۳۱۱ میلیون ریال و بیشترین تخلف در این میدان در خصوص گرانفروشی ،کم فروشی و تقلب بوده است.

نظری بیان کرد: در چند روز گذشته با حضور بازرسان سازمان صمت، اماکن نیروی انتظامی ،تعزیرات حکومتی تعداد پنج غرفه در میدان میوه و تره بار الغدیر اهواز، هفت نانوایی و پنج واحد صنفی خرده فروش میوه و تره بار در اهواز به دلیل تخلفات پی در پی و تجه نکردن به هشدار مکرر و چند نوبت تشکیل پرونده پلمپ شدند.

وی ادامه داد: شهروندان می توانند هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، درج نکردن قیمت، کم فروشی، تقلب و … را به سامانه ۱۲۴ اعلام کنند.

از یک هزار و ۵۰۰ نانوایی مجاز که در خوزستان فعالیت دارند بیش از ۵۰۰ نانوایی در اهواز مشغول به کار هستند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of