خواص انبه در حفظ سیستم ایمنی و کمک به کاهش وزن

انبه میوه‌ای گرمسیری سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی زیادی است که برای قلب، پوست، چشم‌ها و سیستم‌های گوارش و ایمنی بدن بسیار مفید است.

به گزارش اهواز نوین به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان ، میوه انبه پکیجی از بیش از ۲۰ ویتامین و مواد معدنی، از جمله دوز‌های بالای ویتامین A و C است، از خانواده بادام هندی و همچنین کم چرب است .
خواص انبه در حفظ سیستم ایمنی و کمک به کاهش وزن
یک انبه کامل حدود ۲۰۷ کالری دارد. یک فنجان انبه برش خورده حدود ۱۶۵ کالری است و تقریباً ۷۰٪ از مقدار توصیه شده ویتامین C روزانه را تأمین می‌کند، جذب آهن را بهبود می‌بخشد، به سلول‌ها در دفاع از خود و به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

محققان می‌گویند: «ویتامین C برای سیستم ایمنی خوب است. یک آنتی اکسیدان است بنابراین می‌تواند به استرس اکسایشی در بدن کمک کند. همچنین انبه منبع مناسبی از ویتامین A، فولات و غنی از فیبر است که برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ، بیماری‌های قلبی و کنترل وزن مفید است.»

انبه از طرق مختلف به محافظت و پشتیبانی از بدن کمک می‌کند، به ویژه هنگامی که به صورت کامل مصرف شود و نه با قند‌های افزودنی در قالب کمپوت انبه.

این اَبَرمیوه، حاوی چندین ترکیب آنتی اکسیدانی است که به محافظت یا تأخیر در آسیب “رادیکال‌های آزاد”، اتم‌ها یا مولکول‌های ناپایدار که می‌توانند به سلول‌ها آسیب رسانده و باعث بیماری‌هایی مانند سرطان شوند، کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید : مصرف خوراکی‌های غنی از ویتامین برای کاهش استرس

فیبر، ویتامین و پتاسیم موجود در این میوه آبدار همچنین به کاهش خطر بیماری‌های قلبی کمک می‌کند.
علاوه بر وجود کم چربی در این میوه، انبه می‌تواند به کاهش وزن کمک کند چراکه به خاطر وجود فیبر به سیری طولانی مدت منجر می‌شود

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of