فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در استان خبر داد

کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوزستان / آغاز محدودیت‌های تردد تعطیلات

فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان گفت: متاسفانه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوزستان کاهش پیدا کرده است؛ نباید دچار عادی‌انگاری شویم و مجددا به وضعیت قرمز و نارنجی کرونا برگردیم

ولی‌اله حیاتی در نشست قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان که امروز (۱۱ خردادماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: برابر مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله کرونا از ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه تا ۱۲ ظهر روز دوشنبه هفته آینده کلیه ورودی‌های خوزستان روی خودروهای با پلاک غیربومی مسدود خواهد شد و اجازه ورود به استان خوزستان ندارند. خودروهای با پلاک بومی نیز حق خروج از استان را ندارند.

به گزارش اهواز نوین، وی افزود: مقررات تردد به شهرهای نارنجی و زرد نیز اعمال می‌شود و در صورت تردد در شهرهای نارنجی جریمه یک میلیون تومانی و در شهرهای زرد جریمه ۵۰۰ هزار تومانی اعمال خواهد شد.

فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان گفت: توصیه می‌شود هم‌استانی‌ها در این ایام، تحت هیچ شرایطی به مسافرت نروند زیرا با چالش‌ها و محدودیت‌های تردد روبه‌رو خواهند شد.

حیاتی ادامه داد: خواهش می‌کنیم که مردم در این ایام در منازل بمانند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله اجتماعی، عدم حضور در اجتماعات و استفاده از ماسک را سرلوحه امور خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: متاسفانه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوزستان کاهش پیدا کرده است؛ نباید دچار عادی‌انگاری شویم و مجددا به وضعیت قرمز و نارنجی کرونا برگردیم. با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شرایط مدیریت خواهد شد تا مجددا گرفتار پیک کرونا نشویم.

فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان بیان کرد: به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پیشگیری از عادی‌انگاری، صدا و سیما مکلف شده است برنامه‌های ویژه‌ای با حضور کارشناسان، نخبگان و اهل فن در حوزه مسائل بهداشتی و درمانی برگزار کند.

وی افزود: تولید محتوا نیز به ویژه در خصوص اهمیت واکسیناسیون کرونا و مراجعه گروه‌های هدف به مراکز بهداشتی برای دریافت واکسن، توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام و به صورت گسترده در فضای مجازی منتشر شود. امیدواریم با واکسیناسیون، مصون‌سازی در جامعه ایجاد شود.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of