پیکرهای مطهر سه شهید دفاع مقدس در دزفول تشییع شد

پیکرهای مطهر شهیدان لطیف شهی زاده، عبدالحمید خبری و غلامحسین خروسی نژاد از شهدای دوران دفاع مقدس روز سه شنبه در شهرستان دزفول تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش اهواز نوین، امام جمعه دزفول در آیین تشییع پیکرهای مطهر این شهدا در ناحیه مقاومت بسیج دزفول با اشاره به مظلومیت شهدا گفت: پدران و مادران این شهدا سال‌ها برای بازگشت فرزندانشان انتظار کشیدند ولی زمان بازگشت آنها در قید حیات نبودند.

حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس افزود: این شهدا از جان خود برای میهن اسلامی گذشتند و به بالاترین درجات رسیدند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دزفول نیز به خبرنگار ایرنا گفت: پیکرهای مطهر این شهدا بعد از ۳۹ سال توسط کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح شناسایی و به آغوش میهن اسلامی بازگشتند.

محمدحسن جولا با بیان اینکه این شهدا ۲۱ و ۲۲ بهمن ۱۳۶۱ در عملیات والفجر مقدماتی به شهادت رسیده‌اند، افزود: شهید لطیف شهی زاده در سن ۲۲ سالگی، شهید غلامحسین خروسی نژاد در سن ۱۶ سالگی و شهید عبدالحمید خبری در سن ۲۲ سالگی به مقام رفیع شهادت نایل آمدند.

آیین تشییع پیکرهای مطهر شهدا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ناحیه مقاومت بسیج دزفول برگزار شد.

پیکرهای مطهر شهدا سپس در گلزار شهدای آرامستان‌های شهید آباد، بهشت علی و امام زاده علی شلگهی شهرستان دزفول خاکسپاری شدند.

این آیین با حضور ولی اله حیاتی معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان، عبدالرضا فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، خانواده شهدا، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان دزفول برگزار شد.

اجرای سان نظامی از دیگر برنامه‌های این آیین بود.

شهرستان دزفول ۲ هزار ‌ و ۶۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم میهن اسلامی کرده است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of