آمادگی تولید برق برای پیک تابستان در نیروگاه رامین اهواز

واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۲ نیروگاه رامین اهواز به منظور انجام تعمیرات میان دوره‌ای و آمادگی برای تولید برق در پیک تابستان از مدار خارج شد.

به گزارش  اهواز نوین، مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز با اشاره به خروج واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۲ این نیروگاه گفت: این واحد به منظور حفظ و تقویت واحد‌های تولید برق نیروگاه ، تولید مستمر و پایدار انرژی و تامین برق مورد نیاز مردم به ویژه در فصل تابستان از مدار خارج شده است .
خلیل محمدی افزود: این واحد نیروگاهی از پارسال تاکنون به دلیل بروز ویبره در یاتاقان ۲ روتور توربین ip و یاتاقان ۵ روتور توربین LP دچار محدودیت‌های تولید برق شده بود که با تکیه بر دانش متخصصان داخلی پروژه تعمیرات میان دوره‌ای این واحد اجرا شد .

وی همچنین رفع رسوب زدایی و اسیدشویی کندانسور و رفع محدودیت‌های ایجاد شده ناشی از افزایش خلاء در این واحد، رفع مشکلات فنی ترانسفورماتور و تجهیزات الکتریکی، سرویس‌های دوره‌ای تجهیزات ابزاردقیقی و رفع نشتی بویلر این واحد نیروگاهی را از دیگر محور‌های این عملیات برشمرد.

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز اظهار داشت: با اجرای دقیق و اتمام به موقع این عملیات طی ایام پیش رو شاهد راه اندازی مجدد این واحد و ارتقای سطح تولید نیروگاه رامین بوده تا با آمادگی مطلوب تری به استقبال تابستان پیش رو و پیک مصرف برق برویم.

نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور و خدمت رسانی به مردم ایفاء می‌کند.
0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of