هلال‌احمر: بیش از ۱۵ هزار تست فوری کرونا از مسافران نوروزی گرفته شد

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر گفت: در ایام نوروز از ۱۵ هزار و ۴۶۵ نفر تست فوری کرونا و از پنج هزار و ۹۵۱ مسافر تست PCR گرفته شد.

به گزارش اهواز نوین روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمدحسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال‌احمر افزود: از ابتدای طرح مشارکت در مراقبت بهداشتی همراه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مسافران مبادی مرزی رسمی کشور تا ۸ صبح امروز ۱۲ فروردین ماه، تعداد مسافران کنترل شده به ۷۹ هزار و ۵۵۵ نفر رسیده است.
وی ادامه داد:‌ در طول این مدت از ۱۵ هزار و ۴۶۵ نفر تست فوری کرونا و از پنج هزار و ۹۵۱ مسافر هم تست PCR گرفته شده است.
قوسیان مقدم گفت:‌ همچنین اعضای داوطلب هلال احمر ۴۱ هزار و ۶۰ برگ بروشور آموزشی میان مسافرین توزیع کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد. به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.
بر اساس آمار رسمی کشورها ویروس کرونا تاکنون بیش از ۱۲۶ میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده است و حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر نیز بر اثر بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.
ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطرات تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علائم بیماری کووید ۱۹ است. بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می‌شوند.
جهش ویروس کرونا در انگلیس و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدیدی را در جهان به وجود آورده است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of