• شنبه / 5 فروردین 1402 / 12:45
  • دسته‌بندی: اخبار ایران
  • کد خبر: 99122476158
  • خبرنگار : 2

تکلیف مردم در سفرهای نوروزی چیست؟

رییس راهور نیروی انتظامی با تشریح تکلیف مردم در سفرهای نوروزی گفت: تاکید شده مردم از سفرهای نوروزی پرهیز کنند.

سردار سیدکمال هادیانفر در حاشیه پانزدهمین همایش سالانه فرماندهان راهور ناجا در جمع خبرنگاران درباره سفرهای نوروزی افزود: مسئولان بهداشت تاکید بر پرهیز از سفر دارند و ما امیدواریم مردم رعایت کنند و سفر نکنند چراکه با وجود شیوه بیماری کرونا شرایط سخت‌تر می شود.
وی درباره شهرهای قرمز و نارنجی تصریح کرد: براساس آنچه که ابلاغ شده در شهرهای زرد و آبی تردد و سفر از سوی ستاد مقابله با کرونا بلامانع اعلام شده و فقط شهرهای نارنجی و قرمز ممنوعیت وجود دارد.
وی ادامه داد: در شهرهای مسافرپذیر که در خط وضعیت نارنجی نیز هستند مانند استانهای شمالی، شیراز ، اصفهان، خراسان رضوی محدودیت ها اعمال می شود.
هادیانفر تصریح کرد: البته آخرین وضعیت ۲۵ اسفند اعلام می شود اما همانطور که گفتم تردد در بین شهر زرد و زرد و آبی با آبی بلامانع است.
به گفته رییس پلیس راهور ناجا تردد شبانه در ایام نوروز نیز از ساعت ۲۱تا ۳ بامداد در تمام شهرها با وضعیت زرد، ابی، قرمز و نارنجی اعمال می‌شود.
هادیانفر گفت: در شهرهای قرمز یک میلیون تومان، در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار و برای تردد شبانه ۲۰۰ هزار تومان جریمه اعمال می شود.
وی افزود: شهرهای مسافر پذیر که در وضعیت زرد و آبی بودند در وضعیت نارنجی می روند چراکه بیم اینکه احتمال دارد بیماری شدت پیدا کند، وجود دارد.
وی اظهار امیدواری کرد همانطور که در نوروز ۹۹، ۶۷ درصد کاهش تردد داشتیم در نوروز امسال نیز با رعایت مردم با کاهش ترددها مواجه باشیم.
وی درباره خدمات رسانی در مراکز شماره گذاری گفت: خدمات رسانی در مراکز تا روز پایانی سال ادامه دارد و ما ساعت کار این مراکز را تا ۱۷ افزایش داده ایم. همچنین شماره گذاری خودروهای نو در حال انجام است.
وی درباره اخذ تست پی سی آر در مبادی ورودی شهرهای قرمز و نارنجی گفت: تست پی سی آر جز وظایف ما نیست و از نیروهای هلال احمر در ورودی و خروجی شهرها مستقر می شوند.
پانزدهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهور با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of