چرا سود سهام عدالت هنوز واریز نشده است؟

در حالی که به نظر می‌رسید سود سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شده اما شرکت سپرده‌گذاری مرکزی مرکزی اعلام کرده که سود واریز شده به حساب سهامداران ارتباطی به سود سهام عدالت ندارد.

در حالی که طی چند ماه اخیر سهامداران سهام عدالت منتظر واریز سود سهامشان هستند و طی روزهای اخیر نیز خبری مبنی بر واریز سود ۷.۵ میلیون نفر از سهامدار خرد سهام عدالت منتشر شد اما شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرده که واریزی‌های اخیر ربطی به سود سهام عدالت ندارد.
آنطور که مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفته اکنون بسیاری از سهامداران که جزو مشمولان سهام عدالت هستند در انتظار پرداخت سود هستند اما باید اعلام کرد سودی که در چند وقت اخیر به حساب سهامداران پرداخت شده است هیچ ارتباطی به سود سهام عدالت ندارد.
براساس این اظهارات سود حاصل از فعالیت شرکت‌های سهام عدالت در سال ۹۸ که قاعدتا باید در دو ماه پایانی سال واریز می‌شده هنوز به حساب سهامداران نرفته، این در حالی است که در سال گذشته در روزهای ابتدایی اسفند این سود پرداخت شد.

سود سهام عدالت از چه طریقی واریز می‌شود؟
در سال گذشته مبلغ سود برای سهام ۵۳۲ هزار تومانی معادل ۱۰۷ هزار تومان بود اما سود امسال این سهامداران ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده همچنین برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی رقمی معادل ۴۰۰ هزار تومان اعلام شده است.
آنطور که رئیس فراکسیون سهام عدالت در مجلس به تجارت‌نیوز گفته، منابع کافی برای واریز سود سهام عدالت برای همه‌ی سهامداران وجود ندارد، برای برخی از سهامداران قبل از پایان سال واریز می‌شود و برخی دیگر بعد از عید سودشان را دریافت می‌کنند.
طبق اظهارات سعادتی، علت این که سود سهام عدالت برای برخی از سهامداران واریز نمی‌شود این است که یا توان واریز وجود ندارد یا اطلاعات سهامداران برای واریز موجود نیست.
بدین ترتیب به نظر می‌رسد برای کسانی هم که تا پایان امسال سود سهام عدالت واریز نشود، نهایتا تا پایان بهار سال آینده این مبالغ واریز خواهد شد.

همچنین از آنجایی که مدیران شرکت سپرده گذاری مرکزی روی واریز سود از طریق سجام تاکید دارند آن دسته از صاحبان سهام عدالت که در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند و مشکل قهری ندارند می‌توانند منتظر دریافت سود سهام عدالت سال ۹۸ باشند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of