شهردار منتخب اهواز فاقد صلاحیت قانونی است

یک عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه شهردار منتخب اهواز فاقد صلاحیت قانونی است، گفت: شرط انتخاب شهردار شهرهای بالای یک میلیون نفر، داشتن سابقه حداقل ۹ سال مدیریت ارشد است که نوشادی هیچ سابقه‌ای در این زمینه ندارد.

اسکندر لطفعلی‌زاده عضو شورای شهر اهواز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: معارفه شهردار جدید اهواز غیر قانونی بود چرا که ابتدا باید این مصوبه شورا در هیئت تطبیق فرمانداری نیز به تصویب برسد.

وی با بیان اینکه نوشادی شهردار منتخب شورای شهر فاقد صلاحیت قانونی است، گفت: وی سابقه معاونت شهرداری را دارد اما باتوجه با آیین نامه اجرایی دولت، این سمت جزء مدیران میانی است؛ شرط انتخاب شهردار شهرهای بالای یک میلیون نفر داشتن سابقه حداقل ۹ سال مدیریت ارشد است که نوشادی هیچ سابقه‌ای در این زمینه ندارد.

عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: قطعا مصوبه شورا توسط عدالت اداری کشور رد می‌شود به همین دلیل توصیه می‌کنم که شورای شهر این تخلف را مرتکب نشود و نباید با آبرو و اعتبار شورای شهر بیش از این بازی کرد.

لطفعلی‌زاده افزود: بنده در جلسه شورا پیشنهاد انتخاب جامعی به عنوان سرپرست شهرداری را داشتم تا فرصت برای انتخاب یک شهردار باصلاحیت به وجود آید اما فلسفی و اعضای جمنایی شورای شهر با انتصاب این گزینه انقلابی مخالفت کردند.

وی بیان کرد: اعضای شورای شهر بر انتصاب شهردار فاقد صلاحیت قانونی در همان جلسه برکناری شهردار سابق اصرار کردند و معارفه وی بدون مصوبه فرمانداری ، تنها چند ساعت بعد از انتخاب شهردار تعجب آور بود.

به گزارش فارس، چند روز پیش در نشست شبانه شورای شهر اهواز موسی شاعری شهردار اهواز برکنار و ابراهیم نوشادی به عنوان  شهردار اهواز انتخاب شد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of