کرونا/ هشدار؛ وضعیت کرونا در برخی استان‌ها نگران کننده است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران روند بیماری کرونا در ۲ استان بویژه خوزستان را با شیب تند توصیف کرد و گفت: این وضعیت نگران کننده است.

مسعود یونسیان اپیدمیولوژیست، افزود: شیب افزایشی بیماری کرونا در چند استان مشاهده می شود و در ۲ استان این شیب بیشتر است و بقیه استان ها را می توان به افت و خیزهایی که این بیماری در هفته گذشته رخ داده، تحلیل کرد.
وی به مردم توصیه کرد که همچنان توصیه های بهداشتی را به دقت رعایت کنند و اصلا نسبت به این بیماری سهل انگاری نکنند.
این استاد دانشگاه به روند بیماری کرونا در ماه های اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: براساس موارد گزارش شده از استان ها، از ابتدای دی ماه روند کاهش سرعت انتقال بیماری متوقف شده بود به عبارتی تا ابتدای دی ماه تعداد موارد ابتلا به شدت در حال کاهش بود.

یونسیان ادامه داد: در دی ماه یک وضعیت به نسبت باثباتی را پشت سر گذاشتیم و از ابتدای بهمن شاهد افزایش بیماری در برخی استان ها  هستیم. روند بیماری کرونا در این ماه در برخی استان ها افزایش بیشتری داشته و در برخی مناطق دیگر هم روند بیماری تقریبا یکنواخت و ثابت بوده است.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت تجمعی آمار کشور در هفته آخر بهمن ماه حاکی از توقف روند افزایشی تعداد موارد جدید است، آمار تفکیکی استان ها نشان می دهد در برخی استان ها این روند هنوز در حال افزایش است.

وسایل نقلیه عمومی بین شهری با ظرفیت کمتری به فعالیت کنند

این اپیدمیولوژیست همچنین اظهار داشت: در شرایط کنونی وسایل حمل و نقل عمومی شهری و بین شهری باید با ظرفیت کمتری فعالیت کنند که  در اغلب موارد این موضوع رعایت نمی شود.
یونسیان یادآور شد: حتی در بیشتر اتوبوس های بین شهری فاصله گذاری بین مسافران رعایت نمی شود و صندلی ها را تا جایی که مسافر داشته باشد، تکمیل می کنند.
وی افزود: اگر با این شیوه بخواهیم با این موضوع مقابله کنیم با شکست مواجه و دچار آسیب های فراوانی خواهیم شد.
وی ادامه داد: بسیاری از مشاغل براثر این بیماری آسیب های جدی دیده اند، ولی صنعت حمل و نقل تعطیل نشده و در حال فعالیت است پس باید پروتکل های بهداشتی به خصوص فاصله گذاری فیزیکی و کاهش ظرفیت مسافران را رعایت کنند تا سلامت مسافران به خطر نیافتد.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت  در روز چهارشنبه ۲۹ بهمن هشت هزار و ۴۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۴۴ نفر از آنها بستری شدند، همچنین ۶۷ نفر دیگر از هموطنان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of