شهرهای درگیر با کرونای انگلیسی ایزوله شوند؛ احتمال شکل‌گیری جهش کرونایی از جنوب کشور

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا از احتمال شکل‌گیری جهش کرونایی از جنوب کشور، خبر داد.

مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در پاسخ به این سوال که آیا قرنطینه شهرهای مختلف ایران که کرونای انگلیسی در آن شناسایی شده می تواند ابتلا به آن را متوقف کند؟ ابراز کرد: ابتلای به بیماری کرونا در ایران با دو سیستم، سیستم روتین و سیستم غیرمعمول(از بیماران خاص نمونه گیری می کنند) تشخیص داده شده اند.
وی با بیان این که کرونای انگلیسی بیخ گوش همه ما هست، افزود: نه فقط برای کرونای انگلیسی، بلکه برای تمام ویروس های کرونا که به حالت طغیان در می آید الزاما محدودیت های سفر، ممنوع کردن سفر به شهرها، تعطیلی ادارات و مراکز خرید و تجاری و غیره در کم کردن زنجیره انتقال کمک می کند.
عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید کرد: در کمیته کشوری تاکید شد که جهش های کروموزومی چنانچه تکثیر ویروس به شدت اتفاق بیفتد بیشتر می شود. در شهرهای جنوب کشور چنانچه همین روند ادامه پیدا کند آنها در معرض خطر جهش های کروموزومی جدید و غیر از جهش های کروموزومی بریتانیایی، آفریقایی و غیره هستند. اعمال محدودیت ها حتی قرنطینه کوتاه مدت این مناطق می تواند به کنترل این ویروس کمک کند.
مردانی در توضیح جهش نوع تازه کرونا از جنوب کشور گفت: در تمام کشورها امکان جهش وجود دارد، چر که ابتلا به این ویروس افزایش یافته است. ممکن است ما نیز جهش خاص خود داشته باشیم. کارگروهی تعیین شده است که آزمایش تعداد نمونه های کرونا در ایران را بیشتر انجام دهند. شاید جهش کروموزومی داشته باشیم؛ اما هنوز به این نتیجه نرسیده ایم و تحقیقات درباره جهش کروموزومی در ایران حال انجام است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of