کرونا/ سازمان جهانی بهداشت: میزان ابتلا به کووید-۱۹ درجهان ۱۷ درصد کاهش یافت

تارنمای خبری «ریلیف وب اینترنشنال»   (reliefweb.int) وابسته به سازمان جهانی بهداشت با انتشار این خبر افزود: برای چهارمین هفته متوالی میزان مبتلایان به این ویروس درسراسر جهان کاهش نشان داده بطوریکه تا هفته گذشته تنها سه میلیون ۵۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ به ثبت رسیده است که در مقایسه هفته پیش از آن ۱۷ درصد کاهش نشان می دهد.

سازمان جهانی بهداشت در ادامه این گزارش می افزاید: هرچند که برخی از کشورهای جهان با شمار فزاینده مبتلایان به ویروس کرونا مواجه اند اما این کاهش دلگرم کننده است.

واکسیناسیون کرونا در تعدادی از کشور های جهان از جمله ایران از روزها یا هفته های گذشته آغاز شده است. پیشرفت روند واکسیناسیون می تواند عامل موثری در کاهش شدت همه گیری کووید ۱۹ شود.

شمار جانباختگان کرونا درسراسرجهان ۱۰درصد کاهش یافت

بنابراین گزارش شمار جان باختگان مبتلا به کووید-۱۹ نیز در دومین هفته متوالی کاهش یافته و هفته گذشته تعداد ۸۸هزار جان باخته جدید از مبتلایان به ثبت رسیده است که این میزان نیز نسبت به هفته قبل از آن ۱۰ درصد کاهش نشان می دهد.

 

 

سازمان جهانی بهداشت درحالی از کاهش شمار مبتلایان و جان باختگان به ویروس کرونا در سطح جهان خبر میدهد که هم اکنون شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر جهان از ۱۰۷ میلیون نفر عبور کرده و از این تعداد نیز بیش از دو میلیون و ۳۵۳ هزار نفر جان باخته اند.

آمریکا نیز نزدیک به ۲۷ میلیون ۸۰۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا که از این تعداد بیش از ۴۷۹ هزار جان باخته اند، کانون کووید-۱۹ در سطح جهان شناخته می شود.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of