همزمانی افزایش فوتی‌های کرونا با بازگشایی مدارس

رئیس بیمارستان شهدای تجریش گفت: مراجعه بیماران کرونایی ۲۵ الی ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده و نگرانی کادر درمان با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز بیشتر شده است.

«رضا جلیلی خشنود» رئیس بیمارستان شهدای تجریش با اشاره به افزایش مراجعات بیماران مبتلا به کرونا به بیمارستان، بیان کرد: نسبت به چند هفته‌ی گذشته، مراجعه‌ی بیماران افزایش پیدا کرده و حدود ۲۵ الی ۳۰ درصد بیشتر شده است.

وی ادامه داد: این افزایش مراجعه‌ی بیماران کرونا صد در صد می‌تواند منجر به ایجاد خطر شود، در این مورد همه‌ی ما یک نگرانی داریم که خدای نکرده دوباره درگیر موج جدیدی نشویم، به خصوص حالا که به ایام نوروز نزدیک می‌شویم. خشنود افزود: مسافرت‌ها، خریدهای شب عید و دورهمی‌های آن کادر درمان را کاملا نگران کرده که مراکز درمانی با موج جدیدی مواجه شوند.

وی با اشاره به سن مراجعه‌کنندگان ادامه داد: بیشتر مراجعات ما به افراد میانسال به بالا مربوط است، اما در بین آنها افراد در سنین جوانی هم شامل می‌شوند، ولی مرگ و میر و ابتلا در افراد میانسال رو به بالا بیشتر است. رئیس بیمارستان شهدای تجریش با تاکید بر خطر ابتلا به کرونا با بازگشایی مدارس در میان دانش آموزان و معلمان افزود: ما با بازگشایی مدارس موافق نیستیم، البته اگر همه جا به صورت اختیاری باشد، مشکلی نیست، اما حضور کودکان در مدرسه به دلیل اینکه بیششتر ناقل بدون علامت هستند، می‌توانند، تعداد کثیری از افراد خانواده و بزرگ‌ترهای فامیل را به ویروس آلوده کنند.

وی ادامه داد: بنابراین با بازگشایی مدارس موافق نیستیم چون حقیقتا کنترل کودکان در مدرسه و ایجاد فاصله‌ی اجتماعی تقریبا غیرقابل ممکن خواهد بود. خشنود بیان کرد: آن زمان که آمار ۶۰۰ نفر فوتی در روز داشتیم، دقیقا این وضعیت از زمانی شروع شد که ماجرای بازگشایی مدارس را داشتیم، ولی نه می‌توان ارتباط مستقیم آن را تایید کرد و نه می‌توان این ارتباط و تاثیر را رد کرد.

رئیس بیمارستان شهدای تجریش بیان کرد: در چند هفته اخیر دیدیم اینکه کاهش مرگ و میر از ۶۰۰ نفر به زیر ۱۰۰ نفر رسید که این نتیجه‌ی همت و رعایت نکات بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت‌های تردد شبانه و بین شهری بوده است. وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید مهمانی‌های کوچک و دورهمی‌های خانوادگی یکی از عوامل جهانی افزایش شیوع کرونا محسوب می‌شود و این همتی که راهنمایی رانندگی و استانداری و وزارت بهداشت و هیئت دولت داشت باعث شد که از ۶۰۰ نفر به زیر ۱۰۰ نفر برسیم، اما احساس می‌کنیم خبرهایی که راجع به واکسیناسیون داخلی و خارجی و کاهش گیرایی ویروس منتقل می‌شود یک مقدار مردم را نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی سرد کرده و خود این سرد شدن مردم نسبت به موارد رعایت نکات بهداشتی می‌تواند یک فاجعه دیگری را به بار بیاورد. خشنود در پایان گفت: برای همین جا دارد که از مردم خواهش کنیم تا زمان آمدن واکسن به بازار کشورمان، چه از نوع داخلی و خارجی برای از بین رفتن کامل ویروس کرونا برای حفظ جان خودشان رعایت پروتکل‌ها را جدی بگیرند تا این ویروسی که فعلا پابرجاست از بین برود.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of