خوزستان/ صدور نخستین شناسنامه فرزندان دارای مادر ایرانی و پدر خارجی

استاندار خوزستان گفت: در راستای اجرای قانون مصوب سال ۱۳۹۸ جهت شناسنامه دار شدن فرزندان مادران ایرانی امروز اولین شناسنامه به نام خانم فاطمه ظریف در استان خوزستان صادر شد.

به گزارش اهواز نوین، غلامرضا شریعتی امروز در راستای اجرایی شدن قانون مصوب سال ۱۳۹۸ جهت شناسنامه دار کردن فرزندان مادران ایرانی اظهار داشت: امروز در راستای اجرای قانون مصوب سال ۱۳۹۸ جهت شناسنامه دار شدن فرزندان مادران ایرانی اولین شناسنامه به نام خانم فاطمه ظریف در استان خوزستان صادر شد.

غلامرضا شریعتی به حمایت این قانون از زنان ایرانی تاکید کرد و گفت: این قانون در جهت حمایت از زنان ایرانی، فرزندان و خانواده‌های آن‌ها است. فرزندان زنان ایرانی تا قبل از تصویب و اجرای این قانون در شرایط مبهمی به سر می بردند، تحصیلات آن‌ها به سختی انجام می شد و به عبارتی عاری از هویت رسمی بودند

این مقام مسئول از دست به دست هم دادن احکام شرعی و فقهی و پس از آن مصوبه های قانونی برای حل این مسله تصریح کرد: مشکلات فرزندان مادران ایرانی با فراهم کردن دستور العمل های شرعی و فقهی و پس از آن مصوبه‌ی قانونی برطرف شد و با اجرایی شدن مصوبه سال۱۳۹۸ شهروند ایرانی به شمار می‌آیند و از حقوق و مزایای شهروندی برخوردار خواهند شد.

استادر خوزستان از وجود ۲۳۰۰ فرزند بدون هویت از مادران ایرانی در استان خوزستان خبر داد و گفت: ۲۳۰۰ فرزند از مادران ایرانی در استان خوزستان داریم که تا اکنون ۵۲۴ فقره پرونده تشکیل شده و به تدریج به آن‌ها رسیدگی خواهد شد .

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of