با توزیع آرد خارج از شبکه برخورد می‌شود

دادستان شهرستان اندیمشک با اشاره به گزارشات مردمی مبنی بر عرضه آرد خارج از شبکه توسط افراد سودجو، گفت: چندین کیسه آرد که آماده بارگیری بود بلافاصله توقیف و متهم را به همراه اجناس و خودروی توقیفی به پلیس آگاهی منتقل و پرونده جهت اقدامات بعدی در اختیار قاضی تعزیرات حکومتی قرار گرفت.

به گزارش اهواز نوین، کریم صحرایی صبح امروز ، اظهار کرد: به دنبال گزارشات مردمی مبنی بر عرصه خارج از شبکه آرد توسط عده‌ای از افراد سودجو حسب الامر دادستانی ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا در محل عرضه آرد واقع در کوی لور اندیمشک حاضر شدند.

وی افزود:  ضمن ابلاغ دستور مقام قضایی چندین کیسه آرد که در داخل مغازه انبار و آماده بارگیری به وسیله خودروی نیسان بود بلافاصله  توقیف و متهم را به همراه اجناس و خودروی توقیفی به پلیس آگاهی دلالت و پرونده جهت اقدامات بعدی در اختیار قاضی تعزیرات حکومتی قرار گرفت.

دادستان شهرستان اندیمشک گفت: حسب اخبار موثق متخلفین آردهای سهمیه‌ای که باید صرف طبخ روزانه برای شهروندان شود را  با لطایف الحیل و به طرق  مختلف از جمله تبانی با برخی از  نانوایی‌های سطح شهر، خریداری و با قیمت چندین برابری در نقاط دیگر فروخته‌اند.

صحرایی بیان کرد: افراد متخلف گاهاً مبادرت به قاچاق آرد  به خارج از کشور کرده  و از این طریق ثروت‌های باد آورده و کلانی را تصاحب کردند.

وی با تقدیر از گزارشات مردمی، بیان کرد: ارائه گزارشات مستند و به موقع بازوی توانمند دستگاه قضا در برخورد با قانون شکنان بوده است.

صحرایی خطاب به اداره صمت و رئیس اتحادیه آرد و نان شهرستان، اظهار کرد: نظارت‌های میدان در زمینه توزیع عادلانه آرد و جلوگیری از عرصه آرد خارج از شبکه باید تشدید و هرگونه وقوع تخلف در این حوزه را بلافاصله به دادستانی یا واحد تعزیرات حکومتی شهرستان منعکس شود.

وی افزود:  در غیر این صورت از باب ترک فعل شخص مسوول مورد تعقیب قانونی قرار خواهد گرفت. همچنین به واحدهای صنفی(نانوایی‌ها) سطح شهر نیز شدیداً متذکر می‌شوم که  سهمیه روزانه یا ماهانه آرد دریافتی صرفاً صرف طبخ روزانه شهروندان شود.

صحرایی عنوان کرد: در صورت ملاحظه و مشاهده تخلف و فروش آرد به قیمت آزاد واحد صنفی آنان فورا پلمب و جهت برخورد قاطع به مراجع ذیصلاح معرفی خواهند شد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of