معاون بهداشت علوم پزشکی اهواز:

کرونا در هوای آلوده، شرایط ابتلا به خود را بیشتر می‌کند

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به تاثیر آلودگی هوا در ابتلا به کرونا گفت: ویروس کرونا در هوای آلوده، شرایط ابتلا به خود را بیشتر می‌کند.

دکتر سید محمد علوی با اشاره به آلودگی هوای اهواز و دیگر نقاط استان خوزستان اظهار کرد: آلودگی هوا، یکی از فاکتورهای مهم تاثیرگذار بر عفونت‌های دستگاه تنفسی است.

به گزارش اهواز نوین، وی با اشاره به تاثیر افزایش آلایندگی‌ها به ویژه در شهرهای صنعتی بر ابتلا به کرونا افزود: ویروس کرونا در هوای آلوده، شرایط ابتلا به خود را بیشتر می‌کند. در هوای آلوده، شرایط ورود ویروس به دستگاه تنفسی تسهیل می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان بیان کرد: آلودگی هوا علاوه بر اینکه موجب ابتلا به بیماری‌هایی غیر از کووید – ۱۹ و تنگی نفس می‌شود، می‌تواند شرایط را برای افرادی که زمینه بیماری‌های تنفسی مانند آسم دارند را بدتر کند و موجب ابتلای افراد به ویروس کرونا نیز شود.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، با اشاره به موضوع ابتلای شهروندان اهواز به هپاتیتA در اثر تلاقی آب و فاضلاب، گفت: موضوع آلودگی آب اهواز مربوط به سال ۹۸ است که در سطح اهواز آبگرفتگی رخ داده بود اما در سال ۹۹ مواردی مبنی بر ابتلای افراد به هپاتیت A نداشته‌ایم.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of