افزایش میزان آلاینده‌ها‌ی جوی در ماهشهر‌، شادگان و ‌اهواز

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت:پایداری هوا و افزایش میزان آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی همچنان پدیده غالب درخوزستان است.

به گزارش اهواز نوین، محمد سبزه زاری؛ اظهار داشت:براساس نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های خروجی هواشناسی ، با ادامه پدیده وارونگی هوا یا اینورژن حرارتی و نبود باد تجمع آلاینده‌های جوی در سطح زمین تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت.

وی افزود: با این الگوی هواشناسی انتظار بارندگی موثر در خوزستان وجود ندارد و پدیده غالب مه صبحگاهی و غبار محلی پدیده غالب در شهرهای خوزستان به خصوص شهرهای جنوبی و ساحلی خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان در ادامه افزود: با توجه به تجمع و غلظت آلاینده های جوی در شهرهای ماهشهر ، شادگان و کلانشهر اهواز توصیه می‌شود شهروندان از ترددهای غیرضروری و حرکات ورزشی در فضای باز خودداری کنند.

این مقام مسئول گفت: توصیه شده افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری و در مناطق پرترافیک تردد نکنند.

وی بیان داشت: وضعیت جوی پایدار و سکون هوا در خوزستان از اوایل دی ماه جاری تاکنون تداوم داشته است و بارندگی موثر وفراگیری در استان گزارش نشده است. به پیش بینی هواشناسی خوزستان، بارندگی ها در بهمن ماه در حد نرمال خواهد بود.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of