وقتی آخر مهمانی شب یلدا، به بیمارستان می‌رسد

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: نباید شب یلدا با برگزاری مراسم به بیماری و بستری شدن ختم شود و به این دلیل، به شدت مخالف دید و بازدید در شب یلدا هستیم زیرا می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

به گزارش اهواز نوین،دکتر سیدمحمد علوی، اظهار کرد: در دو سه هفته اخیر روند بیماری و شیوع کرونا نزولی بوده است و نسبتا وضعیت مناسبی داریم اما این وضعیت شکننده است.

وی افزود: اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضعیف شود و شاهد همکاری مردم و مسئولان مربوطه در تمام ارگان‌ها نباشیم، مجددا موارد ابتلا به کرونا افزایش می‌یابد.

علوی با اشاره به در پیش بودن شب یلدا، بیان کرد: در حال حاضر نگرانی ما در مورد شب یلدا است. شب یلدا برای ایرانیان شب عزیزی است و مراسم آن در حد یک عید برگزار می‌شود اما در شرایط کرونایی، برگزاری این دورهمی خطرناک است.

وی افزود: حضور تعداد زیادی از افراد در یک فضای بسته موجب می‌شود انتقال عفونت به شدت رواج پیدا کند بنابراین امسال به هیچ وجه نباید مراسم شب یلدا برگزار شود. اگر قرار است مراسمی برگزار شود، باید تنها همان جمعیت همیشگی یک خانواده که زیر یک سقف زندگی می‌کنند شب یلدا را دور هم بگذرانند و اگر می‌خواهند در این شب، دیگر اعضای خانواده و اقوام را در کنار خود داشته باشند، می‌توانند از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنند.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: با توجه به اینکه افراد مسن مستعد ابتلا به نوع شدید بیماری هستند، حضور در منازل پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در شب یلدا می‌تواند این افراد را به شدت در معرض خطر قرار دهد.

وی تصریح کرد: باید یلدایی بدون کرونا داشته باشیم؛ نباید شب یلدا با برگزاری مراسم به بیماری و بستری شدن ختم شود و به این دلیل، به شدت مخالف دید و بازدید در شب یلدا هستیم زیرا می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

انتهای پیام

0/5 (0 Reviews)