ثبت شکایت مرکز بهداشت غرب اهواز از شرکت آبفا در مراجع قضایی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز و دبیر شورای سلامت شهرستان ضمن ابراز گلایه شدید از عملکرد شرکت آبفا شهرستان در رسیدگی به مشکلات شبکه توزیع آب روستایی گفت: ادغام شرکت آبفار با آبفا چیزی جز اسفبار شدن وضعیت آب روستایی نداشت، شبکه آب روستایی در سالهای گذشته علی رغم همه کاستی ها از وضعیت کنونی بهتر بود، آبفا باید بپذیرد در حال حاضر رسیدگی به شبکه توزیع روستایی نیز برعهده این شرکت می باشد.

به گزارش اهواز نوین، وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تاسیسات روستایی اوضاع خوبی ندارند و خرابی دستگاههای کلرزنی و نبود ماده ضدعفونی کننده (پرکلرین) در تاسیسات بیداد می کند. مواردی همچون کلر صفر در شبکه توزیعی، کمبود پرکلرین در تاسیساتها، شکستگی های لوله آبرسانی در شبکه توزیع، افت فشار و قطعی مکرر، کدورت بالاتر از حد استاندارد، فرسودگی و قدیمی بودن تاسیساتها و خطوط آبرسانی، را از مشکلات موجود دانست و گفت: دسترسی مردم به آب سالم و بهداشتی از ضروریات است و عدم تامین آب بهداشتی و سالم برای مردم روستایی را یک ظلم بزرگ در حق این مردم دانست.

احمدی بلوطکی ضمن بیان این موضوع که حفظ کلر باقیمانده در رنج مناسب در شبکه آب توزیعی از ضروریات است و نبود کلر در تاسیساتها و عدم کلرزنی آب و عدم پایدار بودن کلر باقیمانده در آب امری ناپذیرفتنی است، خطاب به مسئولین و متولیان امر گفت: حتما باید بحران و طغیان بیماریها رخ دهند تا چاره اندیشی صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه از راههای پیشگیری و مقابله با بیماری کووید ۱۹، شستشوی مرتب دستها می باشد و یقیناً در دسترس بودن آب سالم برای مردم امری ضروری و انکار ناپذیر است ، تصریح کرد: ما نمی توانیم به سادگی از کنار آبی گذر کنیم که هنوز فاقد کلر و پرکلرین می باشد.

این مقام مسئول افزود:یکی از مشکلات اساسی آب روستایی این است که بعد از طرح ادغام آب شهری و روستایی، هنوز کسی مسئولیت آب روستایی را به عهده نمی‌گیرد و ما نمی‌دانیم که طرف اصلی ما در آب روستایی چه کسی است که پس از طرح ادغام و با توجه به دستورالعمل ها و شیوه نامه های اجرایی، آبفا اهواز به عنوان متولی آب روستایی معرفی شد، علیرغم همه تلاشهایی که همکاران ما در آبفا انجام داده اند ولی جواب قانع کننده ای برای مشکلات آب روستایی دریافت نکردیم.
احمدی با اشاراه به اینکه مراکز بهداشت به عنوان ناظر و حافظ سلامت شهروندان کوتاهی متولیان امر در جهت تامین آب سالم و بهداشتی برای مردم را نمی پذیرد، گفت: اخطار نهایی به شرکت آبفا شهرستان داده شد و ما تمام تلاش خود را در چند ماه گذشته انجام دادیم، از تمام ظرفیت های بین بخشی، تذکرات شفاهی و کتبی، توصیه های دوستانه و مشفقانه و طرح در شورای سلامت شهرستان برای حل معظل کمک گرفته شد ولی ظاهراً در آبفای اهواز کسی جوابگوی اوضاع نابسامان آب روستایی نبود.
رئیس مرکز بهدات غرب اهواز در پایان تصریح کرد: با توجه به گستردگی حوزه روستایی در غرب اهواز، نگرانی های بهداشتی ما و به نتیجه نرسیدن تعاملات چند ماه گذشته، پرونده شکایت مرکز بهداشت غرب اهواز از شرکت آبفا امروز شنبه مورخ ۲۹ آذرماه در مراجع قضایی ثبت شد، که انشاالله نتیجه مطلوب که آن هم دسترسی روستاییان به آب آشامیدنی سالم است، حاصل شود.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of