سوء مدیریت، دلیل مشکلات خوزستان است

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: دلیل مشکلات خوزستان را نبود منابع مالی عنوان می‌کنند درصورتی که از منابع مالی جهانی برای اجرای طرح‌ها وارد شده که به اشتباه هزینه شدند و سو مدیریتی در استان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری اهواز نوین، سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا در یک گفت‌وگوی تلویزیونی در خصوص  اینکه چرا هر از گاهی مردم خوزستان دچار مشکل می‌شوند، اظهار کرد: مردم اهواز حق بزرگی به گردن کل کشور دارند. زیرساخت‌های استان خوزستان تکمیل نیست که دلیل آن را نبود منابع مالی عنوان می‌کنند اما منابع مالی اولویت دوم است در این طرح‌ها حتی از منابع مالی جهانی هم وارد شده، اما به اشتباه هزینه شده است و سوءمدیریتی در سطح استان وجود دارد .

وی افزود: قرار بود سیستم فاضلاب شهر تکمیل شود، اما به اشتباه هزینه شد و خروجی نداشت. فاضلاب شهر اهواز فرسوده است و نیاز به بازسازی دارد. دفع آب سطحی هم نیاز این شهر است.

محمد با اشاره به ورود قرارگاه به این موضوع گفت: به صورت اضطراری نقاطی شناسایی شد تا از آن انتقال آب سطحی به کارون داشته باشیم، اما  این راه حل دائم نیست. قرارگاه هر کجا بحرانی اتفاق بیفتد به دلیل تجهیزاتی که دارد ورود پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: ۵۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای رفع مشکلات استان خوزستان تخصیص داده شده است. ساخت ۴۰ درصد از سیستم فاضلاب شهر اهواز به ما واگذار شده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در خصوص سایر پروژه‌های قرارگاه در این استان تصریح کرد: طرح غدیر مربوط به انتقال آب ، طرح محرومیت زدایی در اهواز و بحث  ساماندهی حاشیه شهر و ترمیم معابر و پروژه‌های سنگین نفت و گاز از جمله مواردی بوده که قرارگاه به آن ورود پیدا کرده است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of