مرکز بیماران تنفسی در آبادان راه‌اندازی شد

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:مرکز تخصصی بیماران حاد تنفسی در ساختمان قدیمی اورژانس بیمارستان شهیدبهشتی آبادان راه‌اندازی شد.

دکترشکرالله سلمان‌زاده پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیمارانی که علائم  تنفسی بعد از بارندگی دارند در آبادان می‌توانند برای درمان به این مرکز مراجعه کنند.

وی افزود:همه بیمارستان‌های دانشکده علوم پزشکی آبادان در خرمشهر و شادگان بجز بیمارستان طالقانی آماده خدمات رسانی به بیماران حاد تنفسی بعد از نخستین بارش باران در منطقه هستند و دارو، امکانات و تجهیزات لازم برای درمان بیماران در اختیار بیمارستان‌ها قرار دارد.

سلمان‌زاده گفت:بیمارانی که مشکل تنفسی دارند بخصوص سالمندان و اطفال پس از بارندگی از خانه خارج نشوند و در صورت خروج حتما از ماسک استفاده کنند.

خرید دستگاه جداسازی پلاسما بهبودیافتگان کووید ۱۹

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان به خرید دستگاه جداسازی پلاسمای خون بهبودیافتگان کووید ۱۹ توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان اشاره کرد و افزود:دستگاه تحویل انتقال خون آبادان شده است.

وی افزود:یک نفر نیروی متخصص آموزش دیده نیز برای کار با این دستگاه به انتقال خون آبادان معرفی شده است و این دستگاه در حال نصب و مراحل پایانی برای راه‌اندازی است.

دکتر سلمان‌زاده اظهار داشت: با اهدای پلاسما به مبتلایان کرونا، احتمال بهبود مبتلایان بیشتر می‌شود البته باید سطح آنتی بادی در بدن بهبودیافتگان به حد قابل قبولی برسد تا بتوان از پلاسمای جداسازی شده آنان برای درمان مبتلایان استفاده کرد.

وی افزود:پلاسمای خون از افرادی دریافت می‌شود که از زمان بهبودی آنها به کرونا حداقل ۲۵ تا ۳۰ روز گذشته باشد.

ظرفیت انجام روزانه ۲۰۰ تست کرونا درجنوب غرب خوزستان

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ آزمایش مولکولی تست کووید ۱۹ در سه نوبت کاری در جنوب غرب خوزستان در آزمایشگاه مرجع آبادان انجام می‌شود.

وی شناسایی سریع مبتلایان به ویروس کرونا در درمان به موقع افراد و جلوگیری از انتشار ویروس در جامعه تاثیرگذار دانست و افزود:با هماهنگی انجام شده جواب قطعی ابتلای به کرونا در مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از آزمایش به آنها اعلام و در صورت نیاز در بیمارستان طالقانی آبادان بستری و یا در منزل قرنطینه می‌شوند.

دکتر سلمان‌زاده با تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی  توسط شهروندان در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان اظهار داشت:  هیچ دارو و واکسن تائید شده برای درمان بیماری کرونا وجود ندارد و تنها رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در این زمینه می‌تواند مؤثر باشد.

وی افزود:میزان استفاده از ماسک در شهرهای تابع دانشکده علوم پزشکی آبادان رضایت بخش نیست و انتظار می‌رود با توجه به گسترش ویروس کرونا شهروندان احتمام بیشتری نسبت به استفاده از ماسک داشته باشند.

بیمارستان طالقانی آبادان محل بستری و درمان بیماران مبتلا به کرونا در منطقه جنوب غرب خوزستان می باشد.

آزمایشگاه تخصصی مولکولی تست کووید ۱۹ با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال با مشارکت منطقه آزاد اروند در آبادان احداث شده است.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.

0/5 (0 Reviews)