برخی گزارشات ارائه شده به مرکز برای حفظ موقعیت و غیرواقعی است

نماینده مردم شهرستان اهواز در مجلس گفت: متاسفانه برخی گزارشات ارائه شده به مرکز و وزارتخانه‌ها برای حفظ موقعیت، عمدا و یا سهوا غیرواقعی است که این مسئله قابل تحمل نیست.

سیدکریم حسینی رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان و نماینده مردم شهرستان اهواز در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری اظهار کرد: مجلس یازدهم فرمایش مقام معظم رهبری را مبنی بر آنکه مجلس این دوره، مجلس انتظار و امید است را نصب‌العین خود قرار داده است.

وی افزود: مجلس یازدهم با اولویت قرار دادن اقتصاد، معیشت و فرهنگ کار خود را آغاز کرد، گرچه امروز اولویت‌های کشور و بعد استان ما مشخص است اما باید سعی شود یک تصمیم‌گیری بهتر و شفاف جمع‌بندی شود.

نماینده مردم شهرستان اهواز در مجلس  گفت: دیدگاه مجلس یازدهم نسبت به امور همدلی، همراهی و بدور از تقابل با دولت و مسوولین اجرایی است، این موضوع به معنای رضایت از عملکرد دولت و وزرای آن به ویژه در حوزه خوزستان نیست.

وی ادامه داد: از طرفی این دیدگاه به معنی عدم تقابل و یا عدم همکاری با مسوولین اجرایی و استانی نیست. همانطور که در گذشته هم گفته شد بنای کار اکثریت نمایندگان خوزستان در  مجلس تعامل، همکاری و برادری هست اما در عین حال به وظیفه خود که نظارت و گاهی تذکر در امور است عمل می‌کنند.

سیدکریم حسینی تصریح کرد: ما با مشکلاتی به ویژه مسائل مربوط به فساد اداری و بی‌انضباطی‌های مالی مواجه هستیم که باید بر آن‌ها نظارت و برخورد قانونی صورت گیرد.

وی بیان کرد: از مدیران اجرایی انتظار داریم که در رسیدگی به امور مردم، این چند لکه‌ای که بر روی عملکرد برخی مسوولین نشسته را برطرف کنند و ثابت کنند که ما در راه مبارزه با فساد یک‌صدا هستیم.

حسینی اذعان کرد: دعواهای سیاسی و مسائل حاشیه‌ای قطعا به ضرر کشور و استان هستند و امروز وقت اختلاف نیست چرا که با توجه به مشکلات موجود در استان و معضلاتی که مردم با آن رو به رو هستند، بحث‌های سیاسی نزد مردم ناشایست است.

وی بیان کرد: مسیر امروز یک مسیر مشخص است و از مسوولین دستگاههای اجرایی استان تقاضا داریم در مواجه با مردم با توجه به مشکلات موجود، گشاده‌رویی به خرج دهند.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان افزود: در برخورد با ارباب‌رجوع یک جواب منفی محترمانه بسیار بهتر از پاسخی مثبت با منت و بی‌احترامی است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم که مشکلات کشور به ویژه مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغالزایی به جایی رسیده که نمیتوانیم پاسخگوی تمام مطالبات باشیم.

سیدکریم حسینی گفت: متاسفانه برخی گزارشات ارائه شده به مرکز و وزارتخانه‌ها برای حفظ موقعیت، عمدا و یا سهوا غیرواقعی است که این مسئله قابل تحمل نیست.

وی عنوان کرد: هنوز ۲۰ درصد راه‌های روستایی آسیب‌دیده در سیل خوزستان ترمیم و تکمیل نشده اما گزارشی منتقل شده وزارت براساس آن اعلام می‌کند پرونده سیل خوزستان بسته شده است.

حسینی گفت: ان‌شاالله مشکلات مردم را در چند ماه باقیمانده این دولت و تا پایان ماموریت‌‌مان در چهار سال دوره مجلس یازدهم را طوری دنبال می‌کنیم که در عین همدلی به وظیفه نظارتی خود عمل کرده باشیم.

وی ادامه داد: امروز متاسفانه نمایندگان را محدود به دادن چند امتیاز شغلی و عزل و نصب مدیر می‌بینند، ناکارآمدی و ناتوانی مدیران در تغییر منصب‌ها یک شرط است اما این نیست که ورود کنیم.

نماینده مردم شهرستان اهواز در مجلس افزود: در وضعیت فعلی دولت به دنبال تغییر و عزل و نصب نیستیم اما مدیران باید خیال ما را آسوده نگه دارند تا بدنبال بودجه باشیم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر با بودجه سال ۱۴۰۰ و برنامه هفتم توسعه مواجه هستیم که برنامه‌ریزی‌های آن در این روزها انجام می‌شود که باید بدنبال کسب بودجه و اعتبارات خوبی برای خوزستان باشیم.

سیدکریم حسینی تصریح کرد: توصیه می‌شود که کمیته‌ای جهت بررسی و اولویت‌های مورد نیاز استان مثل آب، فاضلاب، راه‌ها و.. جهت اخذ اعتبارات تشکیل شود تا برنامه‌ریزی خوبی برای توسعه انجام شود.

وی افزود: امروز بدنبال حمایت از تولید هستیم  و با حضور در مراسم برداشت نیشکر، جایی که دارای ۲۰ هزار فرصت شغلی دارای امنیت است و در منطقه کوی علوی دیدیم که شرکت آبفا با مشقت در حال انجام پروژههای خود است، حمایت خود را به عنوان نماینده اعلام نمودم.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x