نصب پارک در روستاهای محروم، جایگزین جشنواره دفاع مقدس در روزهای کرونا

دبیر جشنواره دانش‌آموزی دفاع مقدس خوزستان با بیان اینکه تاکنون ۱۳۵ پارک در روستاهای محروم کشور نصب شده است، گفت: نصب دستگاه پارک بازی در روستاهای محروم طرح جایگزین جشنواره دانش‌آموزی فیلم دفاع مقدس است که خوشبختانه با استقبال مردم مواجه شد.

یکی از رویدادهای دانش‌آموزی استان خوزستان در آبادان «جشنواره دانش‌آموزی فیلم دفاع مقدس» بود که سال گذشته به دلیل سیل و امسال به دلیل کرونا برگزار نشد. اما این رویداد با سمت و سویی زیبا و در قالبی دیگر برای خدمت به دانش‌آموزان روستاهای محروم ادامه پیدا کرد.

مکی یازع، دبیر جشنواره دانش‌آموزی دفاع مقدس خوزستان که خود از رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی است‏ در این خصوص گفت: پیش از سیل ۹۸ جشنواره دانش‌آموزی دفاع مقدس با هماهنگی سپاه‏، حوزه هنری کل کشور و انجمن سینمایی در آبادان برگزار می‌شد. با وقوع سیل، برگزارکنندگان این جشنواره تصمیم گرفتند برنامه دیگری را جایگزین این جشنواره کنیم.

وی نصب دستگاه پارک بازی در روستاهای محروم را طرح جایگزین این جشنواره معرفی کرد و افزود: خوشبختانه این طرح با استقبال مردم مواجه شد. ما برای راه‌اندازی پارک، یک قطعه زمین ۱۰۰ متری از دهیار تقاضا می‌کنیم و همان‌جا پارک را برای بچه‌ها نصب می‌کنیم.

یازع درباره تهیه و فراهم‌سازی پارک‌های روستایی در مناطق محروم گفت: تاکنون ۱۳۵ پارک در نقاط مختلف کشور نصب شده است. خیرین از تمام کشور دست به دست هم دادند تا این اتفاق در مناطق محروم ما رقم بخورد. آخرین نصب ما در شعیبیه با کمک و همکاری آقای پرویز پرستویی بازیگر پیشکسوت کشورمان انجام شد. در این منطقه ۲۰ پارک نصب شد.

دبیر جشنواره دانش‌آموزی دفاع مقدس ادامه داد: همچنین ۲۲ پارک در شهرستان شادگان، ۴ پارک در آبادان و ۱۰ پارک در سوسنگرد نصب شد. هدف از اجرای این برنامه نیاز کودکان به تفریح است و تاکنون در خوزستان ۸۲ پارک نصب شده است.

انتهای پیام

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of