“نجلا” صدای مردم آبادان را درآورد

پخش سریال “نجلا” از شبکه سوم سیما واکنش انتقادی مردم آبادان را بابت نسبت دادن برخی رفتارهای نامناسب و نوع گویش محلی به دنبال داشته است.

عده ای از مردم آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با انتقاد از نوع نگاه در ساخت مجموعه تلویزیونی نجلا اظهار داشتند: در این سریال تلویزیونی با نمایش برخی رفتارهای خلاف واقع به نوعی به فرهنگ مردم این خطه بی احترامی شده است.

حسین پوراحمدی از شهروندان آبادانی گفت: نوع رفتار و لهجه به کار رفته در مجموعه تلویزیونی نجلا هیچ شباهتی با فرهنگ و رفتار مردم آبادان ندارد و همه این رفتارها غیرواقعی است.

وی افزود: نوع نگاه و تصویر برخی کارگردانان و تولیدکنندگان در بسیاری از فیلم ها و مجموعه های تلویزیونی از مردم آبادان واقعی نیست به طوریکه در برخی فیلم ها نقش افراد خلافکار و سیاه چهره به مردم آبادان نسبت داده می‌شود این درحالی است که رنگ چهره در بین آبادان متنوع است.

یکی دیگر از مردم آبادان با انتقاد از اینکه نقش خلافکار در سریال نجلا به یک آبادانی داده‌ شده است گفت: لهجه بکار رفته در این فیلم هیچ شباهتی به لهجه مردم آبادان ندارد.

سارا عبداللهی با بیان اینکه اولین رادیو و تلویزیون کشور در آبادان راه اندازی شده است افزود: آبادان معروف به شهر اولین‌هاست و سرآغاز بسیاری از فعالیت های هنری ؛ سینمایی ؛ تلویزیونی و بسیاری فعالیت های هنری و فرهنگی از آبادان بوده است لذا مسئولان مربوطه باید در ساخت فیلم و سریال به این موضوع توجه کنند.

به گزارش ایرنا جمعی از اهالی فرهنگ ، هنر و رسانه آبادان نیز با صدور بیانیه ای اعتراض خود را نسبت به ضعف پژوهشی در تولید سریال تلویزیونی نجلا اعلام داشتند.

جلیل مختار یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اخیرا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با انتقاد از نوع نگاه سازندگان سریال نجلا به فرهنگ مردم آبادان ضمن در خواست توقف پخش این سریال گفت: رسانه ملی باید به گونه‌ای برنامه‌سازی کند که نتایج آنها به انسجام ملی و معرفی صحیح فرهنگ اقوام مختلف در کشور منتهی شود نه اینکه باعث اختلاف‌افکنی در سطح جامعه شوند.

وی اظهار داشت: در سریال نجلا رفتارهای نامطلوبی به مردم آبادان نسبت داده‌ می شود به گونه‌ای که باعث ایجاد انزجار عموم نسبت به این منطقه و فرهنگ حاکم بر آن می‌شود و این در حالی است که تمام روایات از نوع برخوردها و رفتار افراد در این سریال ساختگی است و همین امر باعث عصبانیت مردم آبادان شده است.

مجموعه داستانی نجلا که در ۱۵ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تهیه شده هرشب ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه به روی آنتن شبکه ۳ می رود.

حسام منظور، سارا رسول‌زاده، ملیکا شریفی‌نیا، مصطفی ساسانی، سوگل طهماسبی، جواد پور زند، علی غابشی، مرتضی شاه کرم، وحید نفر، بدرالسادات برنجانی، محسن پوشانی، محسن سلیمانی، سجاد دیرمینا، ابراهیم گله دار زاده از بازیگران اصلی مجموعه داستانی نجلا هستند.

مجموعه داستانی نجلا، به کارگردانی خیرالله تقیانی پور و به تهیه‌کنندگی سعید سعدی، سریالی است با داستانی عاشقانه و پرکشش پیرامون امام حسین (ع) که این روزها از شبکه سوم سیما در حال پخش است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of