مفقود شدن هزار تُن کود شیمیایی کشاورزان خوزستانی

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز، حمیدیه،کارون ،باوی در مجلس شورای اسلامی گفت:متاسفانه سهمیه کشاورزی یکی از شهرستان های خوزستان که هزار تن کود شیمیایی بوده مفقود شده و شاهد توضیح هیچ مسئولی در این خصوص نبودیم

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز، حمیدیه،کارون ،باوی در مجلس شورای اسلامی صبح امروز درجلسه نشست با اصحاب رسانه گفت: ۸۰ درصد از بودجه عمومی کشور در دست دولت است و به دنبال آن تصمیم گیری ها را دولت، که خود کسری بودجه دارد میگیرد. البته دولت در تلاش است این کسری بودجه را رفع کند.

یوسفی در خصوص انتقال سرشاخه های آب کارون بیان کرد: با انتقال آب کارون مخالف هستیم اما تاکید دارم مطالبه در این بخش باید علمی و دقیق باشد تا بتوانیم جلوی انتقال آن را بگیریم . من در جایی گفته بودم اگر توانستند حق آبه خوزستان را به صورت کامل بدهند هر چه از آب کارون ماند به استانهای دیگر انتقال دهند اما متاسفانه سخن من را قطع کردند و گفتند فلانی موافق انتقال آب کارون است !

نماینده اهواز باوی حمیدیه کارون اظهار کرد:بازنشستگان مخابرات در خوزستان مشکلاتی داشتند که حل آن را به صورت هفتگی و به جد پیگیری کرده ام و امید است این مشکلات حتی برای کل بازنشستگان کشور حل بشود.

یوسفی یاد اور شد:طرح دو فوریتی اخذ مالیات از خانه‌های خالی، طرح دو فوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌گذاری، طرح خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله طرح‌هایی است که در مدت چند ماه گذشته در مجلس تصویب شد.

این نماینده مجلس اظهارکرد:شفافیت گمشده خوزستان است ، به همین علت در این مدت هر اقدامی انجام دادیم به مردم گزارش دادیم. البته لازم است این رویه را بقیه مدیران و دستگاه‌ها اجرا کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: از امروز اخطار می کنم مدیران خطاکار و مدیرانی که در زیر مجموعه آنها تخلف صورت میگیرد ، در صورتی که روند خود را تغییر ندهند آنهارا علنی به مردم معرفی خواهم کرد.

یوسفی با اشاره به اینکه هزار تن کود شیمیایی کشاورزان گم شده است گفت:متاسفانه سهمیه کشاورزی یکی از شهرستان های خوزستان که هزار تن کود شیمیایی بوده مفقود شده و شاهد توضیح هیچ مسئولی در این خصوص نبودیم ، مردم و کشاورزان نباید هزینه ی این تخلف را بدهند.

وی افزود: از طریق آقای نوبخت  ۵۰ میلیون یورو به قیمت نیمایی برای بخش آب و فاضلاب خوزستان تامین اعتبار شده است و شرکت آب و فاضلاب باید مناقصه را شفاف انجام دهد تا مردم از برنده مناقصه اطلاع داشته باشند.

این نماینده مجلس در ادامه اذعان کرد:به آبفا گفته ایم مردم باید از قرارداد و نحوه انتخاب پیمانکار مطلع باشند. اجازه نمی‌دهیم این‌بار مثل وام بانک جهانی، این اعتبار نیز به سرنوشت نامعلوم دچار شود.

یوسفی افزود:پیگیری کرده ام که رئیس بنیاد مستضعفان در ایجاد اشتغال به خوزستان کمک کند به عنوان مثال شرکت زم زم در اهواز که متعلق به این سازمان است و سالهاست که تعطیل شده می توان با انجام کارهای اقتصادی به اشتغالزایی کمک کند.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x