عامل اصلي زمين خواري هاي كوت عبدالله بی دقتی مديران سابق بود

آرش دُر عنوان كرد: منطقه اختلافی جنوب اهواز و شمال شهرستان کارون باعث سوءاستفاده عده‌ای از سودجویان شده است.

آرش دُر عنوان كرد: منطقه اختلافی جنوب اهواز و شمال شهرستان کارون باعث سوءاستفاده عده‌ای از سودجویان شده است.
شهردار کارون در خصوص اراضی تصرف شده در این شهرستان در گفتگو با پایگاه خبری خوزآنلاین، گفت: در این ۶۰ روزی که به عنوان شهردار کارون در خدمت مردم شریف این شهر هستم، طی بررسی های صورت گرفته تعداد زیادی از املاک مسکونی و تجاری شهرداری توسط افراد ذی‌نفوذ و زمین‌خوار تصرف شده‌ که پرونده های این املاک تشکیل و به شورای حفظ عمومی بیت المال ارسال شده است.
آرش دُر افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های دادستان استان خوزستان جلسه اول رسیدگی به املاک و زمین های تصرف شده برگزار و دستورات اتخاذ شده در حال اجراست.
شهردار کارون در خصوص اقدامات انجام شده در جهت آزادسازی زمین های تصرف شده، بیان کرد: به عنوان مثال زمین‌های تخریب شده  که در چند شب گذشته همانند ماه‌های پیش در حال تصرف بودند با دستور قاطع رئیس دادگستری شهرستان و پیگیری فرماندار و مسئولین شهرداری تخریب و رفع تصرف شدند همچنین ۱۰۰۰ متر گذر هفتاد متری، سه هكتار اراضی نیز از تصرف خارج شدند.
دُر با اشاره به اینکه بی دقتی مسئولان وقت و عدم پیگیری قوی باعث افزایش تصرف املاک شده است، افزود: حدود ۴۶ هزار متر املاک مسکونی متعلق به شهرداری و زمین هایی مربوط به کاربری فضای سبز، ورزشی و مذهبی متاسفانه توسط زمین خواران تصرف شده است.

وی افزود: از جمله اراضی تصرف شده املاک مالکین، ۱۴۰ قطعه از املاک آقای احمدزاده که ۲۰ قطعه آن متعلق به شهرداری است همچنین ۳ هکتار بلوار ساحلی شهرداری که در جهت رفع تصرف، تخریب صورت گرفته و پیگیر آزادسازی کامل آن هستیم، کاربری های مذهبی و فضای سبز به ترتیب در املاک آقای میراب زاده و آقای خدادادی که تصرف شده‌اند.

شهردار کارون ادامه داد: با تغییر سیستم شهرداری و خواست قوی فرماندار معضل زمین‌خواری به جد در حال پیگیری است تا املاک به شهرداری بازگردانده شوند.

دُر ضمن تکذیب فروش سرانه‌ها، گفت: در چند سال گذشته یک سری از سرانه ها تصرف شدند که یکی از دلایل آن عدم ابلاغ طرح جامع شهرستان کارون و تعیین حریم و محدوده شهرستان است.

وی بیان کرد: منطقه اختلافی جنوب اهواز و شمال شهرستان کارون باعث سوءاستفاده عده‌ای از سودجویان شده و همچنین در داخل شهرستان یک سری زمین متعلق به مالکان قدیمی و بزرگ است که مورد تصرف قرار گرفته است؛ از اداره ثبت اسناد تقاضای همکاری داریم که کاداستر را در اختیار شهرداری و ارگان های مربوطه قرار دهند تا با قدرت بیشتری با زمین خواران مقابله کنیم.

شهردار کارون در پایان خاطر نشان کرد: در دوره های گذشته نیز اقداماتی به منظور مقابله با زمین خواران انجام شده منتها در مجرای موثر قرار نگرفته یا با سفارش و حتی تهدید و ارعاب ابتر مانده است که گستاخی زمین خواران را به دنبال داشته اما در این‌‌ یک سال اخیر برخوردهای جدی با آن‌ها صورت گرفته است.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x