بازرسان بهداشت، نگاهی به شیرینی و بستنی فروشان در مناطق محروم اهواز ندارند

سیامک جعفری گفت:بازرسین بهداشت به دلیل اینکه مسئولین در کیانپارس زندگی می کنند تمرکزشان را بر مناطقی مثل کیانپارس، زیتون گذاشته اند درحالیکه نگاهی به مناطق محروم ندارند.

با شیوع کرونا و توصیه های وزارت بهداشت، بازار خرید اینترنتی روز به روز رونق پیدا کرد تا آنجا که قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از رشد ۲۰۰ درصدی خریدهای اینترنتی خبر داد.

در استان خوزستان نیز مردم با شیوع ویروس کرونا به خرید اینترنتی روی آوردند،سیامک جعفری رئیس اتحادیه قنادی و بستنی فروشان اهواز در گفتگو باخبرنگار شبکه اطلاع رسانی رهیاب در خصوص سفارش اینترنتی شیرینی و عدم کیفیت و نظارت بر آن اظهار داشت: باتوجه به شیوع کرونا شاخص هایی را برای خرید اینترنتی در نظر گرفته ایم ، یکی از این شاخص ها این است کارگاه قنادی ضمن داشتن جواز کسب باید مورد تایید اتحادیه و بهداشت باشد سپس می تواند به صورت اینترنتی خدمات را ارسال و در صورت عدم رضایت مشتری باید هزینه را مسترد و یا محصول را تعویض کند.

وی ادامه داد: شیرینی فروشان در اهواز چند درجه دارند، اولین درجه ممتاز است که اشراف کامل برکارگاه های آن ها داریم و بازرسان بهداشت مدام سرکشی می کنند.

رئیس اتحادیه افزود: حدود ۳۰ قنادی معتبر و ثبت شده در سازمان اتحادیه شیرینی فروشان اهواز، می توانند به صورت اینترنتی خدمات دهند که در صورت عدم رضایت مشتری و ممانعت قنادی از تحویل محصول، عدم صلاحیت اینترنتی آن قنادی صادر می شود.

جعفری اضافه کرد: مشکلات صنف شیرنی فروشان بسیار است متاسفانه درآمد اتحادیه از طرف سازمان صنعت و معدن از سال ۹۶ یکسان بوده و جدیدا به دلیل افزایش قیمت دلار و پیگیری های بسیار با قیمت جدید موافقت نموده اند.

وی در خصوص عدم نظارت بازرسان بهداشت از بستنی فروشی و قنادی گفت: متاسفانه بازرسین بهداشت از بستنی و شیرینی فروشان مناطق محرومی همچون منبع آب، حصیرآباد، فاز ۲و۳ کوروش سرکشی نمی کنند بنابراین اگر تخلفی صورت بگیرد بهداشت نیز در این تخلف سهیم است.

جعفری عنوان کرد: بازرسین بهداشت به دلیل اینکه مسئولین در کیانپارس زندگی می کنند تمرکزشان را بر مناطقی مثل کیانپارس، زیتون گذاشته اند و بازرس ده روز به ده روز حضور پیدا می کند.

وی با بیان اینکه بارها در این خصوص اعتراض کرده ام  گفت : تمام عرائضم مستند است و کارت های بهداشت هم صنفی هایم را چک کرده ام ۲۰عضو بستنی فروش در منبع آب داریم که در ۷ ماه گذشته بازرس بهداشت سرکشی نکرده است.

جعفری در آخر از شهروندان تقاضا کرد که به پیج های شیرینی فروشان در فضای مجازی اعتماد نکنند و سعی نمایند خرید اینترنتی خود را از قنادی که قبلا حضوری شیرینی خرید کرده اند و از کیفیت آن مطلع هستند، انجام دهند.

انتهای پیام/

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x